Huawei Mate 30 bude představen v Německu

Čínský gigant ve výrobě a prodeji smartphonů Huawei se chystá zahájit svou druhou sérii vlajkových lodí již za pár týdnů. Na podzim bude jako obvykle představeno nové zařízení ze série Huawei Mate. Nyní je zřejmé, že k zahájení by mělo dojít znovu v Německu, a to navzdory problémům s americkou vládou pod vedením Donalda Trumpa.

S řadou Huawei Mate 30, která bude se bude pravděpodobně opět skládat z normálního a „Pro“ modelu, jakož i přímo nesouvisející Lite verze, chce čínský výrobce stavět na pozoruhodném úspěchu série Mate, která sama o sobě nejpozději s loňským Mate 20 jako dalším úspěšným produktem skupiny vedle zavedené řady P. Po nedávném uvedení, že se představení série Huawei Mate 30 uskuteční 19. září 2019, je nyní možná i předpovězeno místo.

Huawei se podle zdroje z blogu TechGarage vrací zpět na místo, kde se poprvé představili Mate 9 a Mate 10. A to v bavorském hlavním městě Mnichově. Tam bude opět pronajata velká hala, která podrobně představí světu novou řadu. Skutečnost, že se rozhodli pro Mnichov, pravděpodobně také ukazuje, že Huawei by mohla znovu certifikovat zařízení pro použití s oficiálně licencovanou verzí Androidu, jinak by se skupina pravděpodobně více zaměřila na svůj domácí trh v Číně.

Mezitím se prostřednictvím čínské sociální sítě Weibo dostaly na veřejnost také první fotografie, které ukazují prototyp modelu Huawei Mate 30 ve verzi Pro. Fotografie údajně pořídil uživatel Weibo v metru metropole Shenzhen, kde Huawei provozuje celou řadu vývojových zařízení. Obrázky s vysokým rozlišením mimo jiné ukazují, že Mate 30 Pro by měl přicházet se třemi jasně rozpoznatelnými předními kamerami v relativně širokém „zářezu“ na horním okraji displeje.

Kromě toho je zřejmé, že Huawei evidentně „nakloní“ strany displeje dozadu pod úhlem téměř 90 stupňů, což vytváří při pohledu zepředu ještě tenčí design a zcela bez okrajů. Jeden z obrázků ukazuje zadní stranu prototypu, který je zjevně v silném maskovacím krytu. Zadní část je ozdobena určitým druhem „dveří“, za nimiž nyní podle předchozích zpráv existuje podezření na kruhové pole kamer z celkem čtyř senzorů. Každý z nich používá snímač 40 megapixelů k zachycení a zpracování ještě více obrazových informací.

Mate 30Taky zde můžete vidět, že vedle LED blesku je na zádech také xenonový blesk tato funkce, která byla opakovaně spekulována po několik generací řady Mate. Toto řešení blesku můžeme vidět i u modelu Nokie Lumia 1020. Měla to řešené zcela stejně je tedy možné, že se zde Huawei inspiroval.  No, do úplného představení nám trvá ještě pár týdnů, tak se máme na co těšit!

Autor: Lukáš

Zdroj: TechGarage

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.