Huawei „Mate 30 Lite“ aneb Čínský protějšek je tady

Společnost Huawei nyní představila nový smartphone v Číně, který dříve či později zasáhne evropský trh jako Huawei Mate 30 Lite. Konstrukce připomíná zařízení řady Mate 20, nyní však přichází s quad cam na zadní straně, novou technologií uvnitř a předním fotoaparátem v „průstřelu“.

Huawei Nova 5i Pro

Předpokládaná Huawei Mate 30 Lite se v Číně prodává jako Huawei Nova 5i Pro, ale vizuálně se liší od jejích sesterských modelů ze série Nova 5. Namísto toho pohled na velký čtvercový kamerový modul vzadu, pak jednoznačně připomíná sérii Mate, takže lze předpokládat, že poskytované zařízení s interním názvem modelu „SPN-xxxx“ v této zemi by se mělo objevit jako Mate 30 Lite.

Konkrétně Huawei „Mate 30 Lite“ nebo Nova 5i Pro (jak chcete)  má 6,26palcový LCD panel, který odpovídá 2340×1080 pixelům pravděpodobně má stejnou obrazovku jako Honor 20 a přichází s otvorem v displeji pro přední kameru. Obrazovka dosahuje hustoty pixelů 412 PPI a pokrývá téměř celou přední část telefonu. Přední kamera nabízí plné rozlišení 32 megapixelů a velikost clony F / 2,0, ale musí vycházet s pevným zaostřením.

Nova 5i Pro

Nová jednotka čtyř kamer na zadní straně, větší baterie
Nyní jsou na zadní straně čtyři kamery. S hlavním senzorem nabízejícím rozlišení enormních 48 megapixelů a s clonou F / 1,8 která dokáže zachytit enormní množství světla. Kromě toho zde Huawei postavil 8megapixelovou kameru s ultraširokoúhlou optikou a dva senzory po 2 megapixelech, z nichž každý se používá pro makrosnímky a zaznamenávání hloubkových dat pro efekty. Mate 30 Lite zaostřuje pomocí autofokusu s detekcí tváří a nevyžaduje optický stabilizátor obrazu. Zde je možné natáčet maximálně 1080p videa.

„Motorem“ nového smartphonu střední třídy společnosti Huawei je vlastní nový HiSilicon Kirin 810. Jedná se o Octacore SoC se šesti jádry ARM Cortex-A55, každý s taktovací frekvencí 1,88 gigahertz, a dvěma špičkovými HiSilicon Kirin 810s. Koncová jádra založená na ARM Cortex-A76, která pracují až do 2,27 gigahertzů. SoC je v čínské variantě kombinován se šesti nebo dokonce osmi gigabajty RAM a 128 nebo 256 GB vnitřní paměti.

Huawei bohužel představuje nový model také ve střední třídě své zbytečné interní paměťové karty standard NanoMemory, která umožňuje rozšíření paměti až o 256 GB pomocí relativně drahých proprietárních karet. Kromě technologie LTE je také rádiová technologie Bluetooth 5.0 a ac-WLAN s podporou dvou pásem.

Jako operační systém běží jako obvykle Huawei EMUI se systémem Android 9.0 „Pie“ ve verzi 9.1.1. Baterie předpokládaného Mate 30 Lite je s 4000 mAh a může být nabíjena pomocí konektoru USB Type-C s až 18 watty v celku relativně rychle. V Číně se Huawei Nova 5i Pro prodává od začátku srpna za ceny začínající na 287 EUR. Pokud zařízení skutečně přijde do Evropy jako Mate 30 Lite, měla by být cena o téměř 100 EUR vyšší. Tedy přibližně kolem 9-10 tisíci CZK.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.