Huawei Mate 30 Pro 5G je novým králem u společnosti DxOMark

Včera společnost DxOMark zveřejnila recenzi kamery na Huawei Mate 30 Pro 5G a můžeme nyní s klidem říci, že máme nového mistra fotoaparátu. 5G verze vlajkové lodi Huawei dostala královskou korunu a získala krásných 123 bodů.

Někteří se možná diví, jak Mate 30 Pro 5G může porazit 4G verzi, protože mají stejné kamery. Jediným vysvětlením je rozhodně software. Zdá se, že Huawei zřejmě lépe vyladilo kamery ve verzi 5G ve srovnání s kamerou Mate 30 Pro 4G.

Skóre Mate 30 Pro 5G je rozděleno na 134 bodů za fotografii a 102 bodů za video, ve srovnání s 132 bodovým skóre fotografií pro 132 bodů a skóre 100 videa u verze 4G. Další analýza skóre fotografie ukazuje, že varianta 5G je lepší, pokud jde o bokeh, zoom a noční režim. Zatímco u videa má skóre vyšší texturu, šum a automatické zaostření.

Verze 4G je překvapivě lepší při pořizování ultraširokoúhlých fotografií. DxOMark říká, že důvodem je nový anti-zkreslovací algoritmus, který snižuje „efektivní zorné pole“.

Recenze uvádí, že verze 5G nyní obsahuje nový algoritmus pro více expozic pro záběry blesku, který pomáhá zlepšit expozici a detaily při fotografování portrétů se zapnutým bleskem. Níže jsou ukázkové fotografie porovnávající portrétní režim Mate 30 Pro 5G a Mate 30 Pro 4G.

DxOMark získal dynamický rozsah pro model mate 30 Pro 5G, i když neexistuje podpora pro záznam HDR. Vylepšilo se také automatické zaostřování, takže sledování objektů je nyní lepší zejména při slabém osvětlení.

Huawei Mate 30 Pro 5G si získává své místo jako nový král fotoaparátů, protože ve srovnání s Mate 30 Pro 4G jsou na obrázcích a videích viditelná zlepšení.

Autor: Lukáš

Zdroj:DxOMark

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.