Huawei Mate 30 Pro a Mate 30 Pro (5G): Specifikace

Huawei Mate 30 Pro je všestranný smartphone, který přichází s mnoha novými technologiemi a vylepšeními v oblasti displeje, designu a zejména oddělení fotoaparátů. Nebál bych se říct, že je to revoluční zařízení.

Verze Mate 30 Pro


Huawei Mate 30 Pro přichází s 6,53 palcem zakřiveným horizontálním OLED displejem s rozlišením FHD + (2400 x 1176) a zabudovaným akustickým reproduktorem. Telefon je samozřejmě poháněn procesorem Kirin 990 (4G) pro variantu 4G a Kirin 990 (5G) pro variantu 5G, kterému asistuje krásných 8 GB RAM + 256 GB interním úložištěm (rozšiřitelné o nano paměťovou kartu).

Fotoaparát na tomto zařízení je kapitola sama pro sebe a určitě se k němu ještě vrátím v některém následujícím článku. Mate 30 Pro má duální hlavní fotoaparát Leica Quad, který se skládá z kamery SuperSensing 40 MP (clona f / 1,6, OIS) + kamery 40 Cine Camera (clona f / 1,8) + 8 MP teleobjektiv (clona f / 2,4, OIS) ) s 3násobným optickým zoomem + 3D hloubkovou snímací kamerou.

Fotoaparát Mate 30 ProFotoaparát je vybaven duální optickou stabilizací obrazu s technologií video Bokeh. Dokáže snímat superpomalé snímky s rozlišením 720p při rychlosti 7680 snímků za sekundu, samozřejmostí je také 4K time-lapse, noční fotografie s vysokým rozlišením. Má také vylepšenou kontrolu šumu obrazu pro čistou kvalitu a podporovanou funkcemi vylepšenými pomocí umělé inteligence (AI).

Nastavení kamery Mate 30 ProNa přední straně má 32 MP (apertura clony / 2,0), fotoaparát, 3D hloubkovou kameru pro odemknutí pomocí obličeje, senzory okolního světla a vzdálenosti, jakož i snímač okolních gest pro gesta vzduchu.Huawei Mate 30 Pro běží na EMUI 10 založeném na Androidu 10. Tento telefon získal úžasnou kapacitu baterie 4500 mAh, kterou lze hlavně dobít pomocí 40W HUAWEI SuperCharge a také novou 27W bezdrátovou SuperFast nabíječkou, kterou si musíte zakoupit samostatně.

Společnost Huawei odstranila z této vlajkové lodi tlačítka pro nastavení fyzické hlasitosti, aby použila neviditelný dotek na boku obzoru displeje, zatímco tlačítko napájení zůstává na pravé boční straně.

Smartphone měří 158,1 x 73,1 x 8,8 mm a váží 198 g. Bude k dispozici v několika barevných variantách Space Silver, Cosmic Purple, Black, Emerald Green a dále „Veganské kožené verze“ – Orage a Forest Green.

Huawei Mate 30 Pro je vybaven snímačem otisků prstů na obrazovce a je odolný vůči vodě, stříkající vodě a prachu. Verze Pro dostala i lepší certifikaci, toto zařízení se může pochlubit IP68. Mate 30 Pro může sdílet energii s ostatními telefony prostřednictvím reverzního bezdrátového nabíjení se zlepšeným výkonem, který by měl být až 3x větší oproti předchozí generaci.

Autor: Lukáš

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.