Huawei Mate 30 Pro – Co vše zatím víme

Série Mate 30 se očekává již za pár dní. Model Pro bude novou vlajkovou lodí společnosti Huawei. Co tento smartphone nabízí?

Mate 30 Pro

IFA 2019 začne tento měsíc, různí výrobci zde představí svá nová špičková zařízení, například nedávno představenou Samsung Galaxy Note 10. Očekávají se také modely Sony Xperia 2 a LG G8x a V60 ThinQ. Apple a Huawei tradičně organizují vlastní akci, která se koná krátce po výstavě. Apple iPhone Pro bude pravděpodobně představen 10. září. Huawei Mate 30 Pro následuje o týden později. Tedy 19. září 2019 bude představena nová řada Mate 30.

Očekávají se tři modely, kromě běžné verze, bude oznámen model Lite a Pro – jak jsme si v posledních letech zvykli. Mate 30 Lite se neočekává současně s ostatními dvěma modely.

Například, P30 a P30 Pro jsou ve světě k dispozici od března 2019, zatímco P30 Lite jste mohli koupit až o pár měsíců měsíc později. V loňském roce bylo Mate 20 Lite vyhlášeno naopak již měsíc dříve než Mate 20 (Pro), konkrétně na IFA 2018. Je tedy docela možné, že Huawei Mate 30 Lite debutuje i na IFA 2019. Necháme se překvapit.

Do konce roku se očekávají také dva 5G smartphony, jedná se o dva nejpokročilejší modely. Nejprve však budou zařízení uvedena do provozu jako 4G LTE smartphony. Ke skutečnému vydání by mělo dojít někdy v říjnu.

Mate 30 a Mate 30 Pro budou poháněny novou čipovou sadou HiSilicon Kirin 990 od Huawei. Tato čipová sada o 7 nanometrech byla ohlášena počátkem tohoto týdne prostřednictvím kanálu YouTube čínského výrobce a bude oficiálně představena v pátek 6. září 2019. Toto je den zahájení IFA 2019, tento veletrh spotřební elektroniky se koná každoročně v Berlíně v Německu.

Specifikace Huawei Mate 30 Pro

Nový systém SoC je údajně vybaven vestavěným modemem Balong 5000 5G. Tento modem se používá také ve skládacím smartphonu Mate X, ačkoli tento skládací telefon stále není k dispozici, byl to první 5G smartphone, který Huawei představil v únoru tohoto roku. Verze Lite bude mít také o něco méně výkonný procesor.

Pokud jde o obrazovku, Huawei Mate 30 Pro pravděpodobně získá 6,71 palcový displej AMOLED s vestavěným skenerem otisků prstů. Jeho menší bratr má 6,39palcovou OLED obrazovku.

Nové smartphony Mate se také zlepšují, pokud jde o kapacitu baterie. Zdá se, že Mate 30 je vybaven 4 200 mAh baterií, zatímco model Pro bude mít ještě výkonnější 4 500 mAh baterii. Nové mobilní telefony budou také moci být nabíjeny rychleji, mluví se o 55W rychlé nabíječce. Výrazné zlepšení ve srovnání s již rychlou 40W nabíječkou, která byla představena v loňském roce.

Nové telefony Huawei navíc nabídnou podporu pro zpětné bezdrátové nabíjení. Jinými slovy, můžete pomocí smartphonu nabíjet další zařízení, například chytré hodinky nebo bezdrátová sluchátka. To bylo již možné s rychlostí 5 wattů, tato rychlost se údajně zdvojnásobila na 10 wattů.

Huawei Mate 30 Pro bude dále vynikat, pokud jde o kvalitu fotoaparátu. Údajně to bude první chytrý telefon Huawei, který podporuje 4K videa se 60 snímků za sekundu. Tato vysoká snímková frekvence zajišťuje, že videa jsou nejen vysoce kvalitní, ale také vypadají velmi hladce.

Společnost nedávno požádala o několik ochranných známek v Evropě, pravděpodobně určených pro funkci fotoaparátu nových smartphonů Mate. Zatím jsme slyšeli o fotoaparátu Matrix a objektivu Cine, ale také o fotoaparátu Cine a SuperSensing Camera. Všechny tyto požadavky naznačují, že nová zařízení jsou vybavena ještě lepším kamerovým systémem. Za tímto účelem bude bezpochyby opět podepsána spolupráce s Leica, takže čočky budou také vynikající kvality.

Začátkem srpna unikly možné podrobnosti o kameře. Nová vlajková loď Huawei bude mít quad zadní kameru. V tomto ohledu by to nic nového nebylo, přece jenom P30 Pro bylo vybaveno čtyřmi zadními kamerami počátkem tohoto roku. Tentokrát však nebude zabudována jedna 40megapixelová kamera, ale Mate 30 Pro jde ještě dál a nabídne dvě hlavní kamery. Primární obrazový senzor má velikost 1 / 1,7 palce, zdá se, že druhá kamera má o něco menší snímač 1 / 1,55 palce. O třetím fotoaparátu se říká, že se jedná o 8megapixelový fotoaparát s 5násobným optickým zoomem. Kromě toho je nainstalována kamera ToF, která dokáže detekovat 3D hloubku.

Nejnovější chytré telefony Huawei budou běžet na systému Android 10

Minulý měsíc společnost Huawei oznámila nový HarmonyOS. Současně byla věnována pozornost novému uživatelskému rozhraní EMUI 10 pro Android 10. Očekává se, že celá řada Mate 30 bude vybavena tímto novým rozhraním.

Na chvíli se předpokládalo, že nejlevnější model – Mate 30 Lite – v domovské zemi v Číně bude běžet na novém HongMeng OS (nebo HarmonyOS). Začátkem minulého týdne však šéf Huawei uvedl, že letos nebude oznámen žádný smartphone s Harmony. Tento rok však mají být představeny chytré hodinky s Harmony, možná Huawei Watch 4.

V Číně byl nový operační systém okamžitě velmi dobře přijat, což se zdá být ideálním testovacím trhem pro Huawei. Například pro televizi Honor Vision – první produkt společnosti Huawei běžící na Harmony – bylo zadáno více než 100 000 předobjednávek, než společnost Huawei tuto inteligentní obrazovku oficiálně oznámila.

Nedávno bylo oznámeno, že Huawei znovu dostane 90denní na prodloužení, než vstoupí v platnost americký zákaz obchodu. V květnu tohoto roku americký prezident nečekaně informoval čínského výrobce, že už nebude mít povoleno obchodovat s americkými společnostmi, což znamená, že mimo jiné nebude mít přístup k OS Android společnosti Google. To vedlo k zavedení systému Huawei HarmonyOS, od kterého v nadcházejících letech očekáváme opravdu hodně.

Společnost je na černé listině v Americe, protože riziko špionáže prý by bylo příliš velké. „Huawei je hrozbou pro národní bezpečnost,“ řekl americký prezident. Samotná Huawei je však toho názoru, že toto rozhodnutí je založeno především na politických důvodech. Amerika a Čína již nějakou dobu vedou obchodní válku, takže sankce proti Huawei by byly součástí Trumpovy strategie.

Zdá se to věrohodné. Nakonec se americký prezident rozhodl udělit prodloužení o tři měsíce bezprostředně po rozhodnutí ve formě prodloužení o 90 dní. Toto období uplynulo před dvěma týdny, po kterém bylo opět rozhodnuto o prodloužení o 90 dní. Mezitím může Huawei stále ještě aktualizovat chytré telefony a tablety s operačním systémem Android. Tímto způsobem zůstanou přístupné i procesory Intel používané v laptopech Huawei.

Generální ředitel společnosti Huawei to již objasnil; v případě potřeby můžeme okamžitě přejít na HarmonyOS. Ačkoli společnost určitě trpí americkou politickou hrou, společnost jednoduše vyrábí velmi dobré a relativně cenově dostupné chytré telefony. Proto je třeba doufat (a očekávat), že Huawei zde nakonec z problému vyjde silnější.

Například prodej Huawei P30 Pro se opět zvyšuje, nyní, i když se blíží Mate 30. Koneckonců to zůstává velmi dobrý smartphone a s příchodem nové vlajkové lodi můžete nyní najít atraktivní nabídky pro toto špičkové zařízení. Takže až do minulého týdne jste při nákupu zařízení Huawei P30 Pro obdrželi na určitých trzích slevu ve výši 100 EUR, mnoho zákazníků tuto akci vděčně využilo.

Cena Mate 30 Pro

Pokud jde o cenu Mate 30 Pro, v loňském roce Mate 20 Pro obdržela počáteční cenu cca 1 000 EUR. Jednalo se o ceny zařízení bez předplatného nebo využití nějakých speciálních akcí od operátorů. Můžete předpokládat, že nová špičková zařízení nebudou levnější. A cena se bude pohybovat stejně v rozdílu možná pár stokorun.

Autor: Lukáš

Zdroj:LetsGoDigital

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.