Huawei Mate 30 Pro se oficiálně řítí do Švýcarska

Huawei se odváží pokračovat dál a dál na cetě po Evropě. Poté, co byl Huawei Mate 30 Pro nedávno představen přímo ve Španělsku, nyní bude také uveden ve Švýcarsku. Nový vlajkový smartphone čínského výrobce bude k dispozici od začátku prosince, bohužel bez certifikace Googlu ve švýcarském obchodu.

Huawei Mate 30 Pro přichází do Evropy, zatím v omezeném množství

Ve spolupráci s dealerem Digitec zahajuje Huawei oficiálně svůj prodej Mate 30 Pro. Aktuální nejlepší chytrý telefon bude v předprodeji od 4. prosince, poté začne oficiálně prodej 10. prosince 2019. V zásadě tedy nebudou předinstalovány žádné služby Google ani aplikace.

Vzhledem k „existujícím omezením ze strany USA“, Huawei tedy nenabízí mobilní služby Google na Huawei Mate 30 Pro. Místo toho používají mobilní služby Huawei, alternativní platformu, která zahrnuje vlastní obchod AppGallery společnosti Huawei, který umožňuje zákazníkům instalovat aplikace na jejich Mate 30 Pro.

Kupující musí používat alternativní obchody s aplikacemi
Huawei zároveň poukazuje na to, že některé aplikace nebudou plně použitelné jako obvykle kvůli nedostatku podpory GMS. Zainteresovaní zákazníci navíc musí mít na paměti, že AppGallery zatím obsahuje pouze asi 45 000 aplikací, takže nenabízí stejný obrovský výběr jako obchod Google Play, který nabízí více než dva miliony aplikací. Můžete také použít obchody s aplikacemi, jako je UpToDown, a získat tak širší výběr.

Technicky odpovídá Huawei Mate 30 Pro ve verzi oznámené ve Švýcarsku té, která se prodává i jako základní model. Jedná se tedy o variantu s 8 GB RAM a 128 GB interní paměti. Smartphone bude nabízen výhradně v barvě „Space Silver“. Jiné barevné varianty zjevně nejsou plánovány.

Ve Švýcarsku Digitec vyžaduje přesně 1099 franků na Huawei Mate 30 Pro, což se rovná necelé 1 000 eur. Za tímto účelem dostane zákazník špičkový smartphone vybavený špičkovým hardwarem.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.