Huawei Mate 30 Pro: Starosti kvůli americkému embargu

Čínský výrobce Huawei stále bojuje s důsledky amerických sankcí. Evropské spuštění Mate 30 Pro je nyní v nebezpečí. Skupina v současné době zkoumá, zda má smysl uvést smartphone na trh bez služeb Google.

Mate 30 Pro

Se skládacím Huawei Mate X a Mate 30 Pro má Huawei plnou hlavu starostí, protože hlavně tato zařízení velmi trpí pokračujícím americkým embargem Trumpovy vlády. Chytré telefony od nynějška neobdrží licenci pro Android, a proto nemusí být vybaveny známými službami, jako je Obchod Google Play, Mapy, Gmail a podobně. Uživatelé by museli provést to, že by si museli nainstalovat aplikace do své nové vlajkové lodě vlastnoručně. Jenže problém je v tom, že to bude pro většinu běžných uživatelů nepřípustné a normální spotřebitelé to nepřekonají. Pokud jste klasický Geek nebo žhavý nadšenec, řekl bych, že se na to už i těšíte. Ale běžného uživatele to odradí od nákupu.

Huawei zkoumá, zda uživatelé sami instalují služby Google

Čínská společnost tedy v současné době zkoumá, zda by uživatelé souhlasili s tím, že si do svých nových mobilních telefonů sami přinesou důležité služby Google. Podle Huawei by však tento průzkumný proces mohl trvat několik měsíců. Čas se však krátí: Již 19. září bude v Mnichově představen Huawei Mate 30 Pro. V současné době je možné, že nová vlajková loď bude nabízena pouze na čínském domácím trhu.

Řešení obchodního sporu mezi USA a Čínou se zatím v dohledné době ke konci nechystá. Do té doby by Huawei měl zůstat na takzvané „černé listině“, která brání spolupráci s americkými společnostmi. Ačkoli je alternativa k operačnímu systému Android společnosti Google v dohledu s operačním systémem Huawei Harmony, z tržní vyspělosti a akceptace uživatelů zatím ji nelze zmínit. Příští týden se dozvíme, jak bude společnost reagovat. V současné době se neočekává spuštění Huawei Mate 30 Pro s oficiální licencí pro Android.

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.