Huawei Mate 50 má být v 5G verzi s procesorem Kirin 9000. Je zřejmé, že se Huawei skutečně nevzdává

Huawei Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Čínský výrobní gigant Huawei se na trhu chytrých telefonů potýká s problémy. Společnost se však trhu chytrých telefonů nevzdává. Huawei už několikrát zopakoval, že neprodá svůj vybudovaný byznys s chytrými telefony. Na druhou stranu samo vedení společnosti Huawei tvrdí, že společnost v současné době nekonkuruje, ale pouze přežívá. Aby Huawei přežil, bude muset stále vydávat své smartphony.

V loňském roce se objevily prvotní zprávy, že čínský výrobce vydá nový vlajkový smartphone řady Huawei Mate 50 na začátku roku 2022. V současnosti nám zprávy ukazují, že Mate 50 bude využívat jak čipy Kirin, tak Qualcomm Snapdragon 8 Gen1. Poslední jmenovaný Snapdragon bude však pouze ve verzi 4G a nic víc.

Navíc informace, které jsou staré pouze pár hodin říkají, že Huawei Mate 50 bude mít skutečně dvě verze. Údajně tento vlajkový smartphone bude mít verzi 4G a 5G. V současnosti to vypadá, že Huawei uvolní poslední kusy čipu HiSilicon Kirin 9000 5G. To je docela překvapení, protože jsme si všichni už mysleli, že společnost vyčerpala všechny své zásoby procesorů Kirin 9000 s technologií 5G. Huawei podle všeho zbývá pouze pár čipů, které použije pro nastupující generaci Mate 50. Zatím všechny úniky hovoří pouze o modelu Huawei Mate 50, zda se dočkáme i modelu Pro zatím není tedy jasné.


Nenechte si ujít:


Řada Huawei Mate 50 dorazí konečně letos

Derek Yu, prezident spotřebitelského podnikání Huawei v Evropě a Kanadě, již dříve prozradil, že řada Huawei Mate 50 bude odhalena v roce 2022. Dále také prozradil, že tento smartphone dorazí i na globální trhy. Kde by se měl prodávat společně se sérii P50.

Když Derek Yu mluvil o tom, jak se budou v budoucnu vyvíjet vlajkové mobilní telefony na evropském trhu, tak také řekl, že Huawei bude nadále investovat do vlajkových mobilních telefonů, zejména skládacích displejů, a samozřejmě řad Mate a P. Prozradil, že Shanghai R&D Center pracuje na čipovém řešení 5G pro své smartphony. Čínský výrobce doufá, že se podpora 5G do jeho vlajkových lodí jednoho dne vrátí.

V listopadu loňského roku předseda Tencent Shenwang oznámil, že Huawei se obchodu s mobilními telefony nikdy nevzdá. A následně Yu Chengdong na interní konferenci pro spotřebitele řekl, že mobilní telefony Huawei budou pokračovat a „král se vrátí v roce 2023“.

Spekuluje se také o tom, že řada Huawei Mate 50 oficiálně dorazí v únoru. Na druhou stranu řada leakerů udávala informace o tom, že Huawei má stále nějaké problémy, které společnost potřebuje vyřešit. Je tedy pravděpodobné, že únor je tedy na představení velmi brzy.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizchina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.