Huawei Mate X 5G oficiálně představen v Číně, omezený prodej začíná od 15. listopadu

Po měsících zpoždění a spekulací Huawei konečně představilo Mate X 5G, první skládací smartphone společnosti na trhu. Telefon byl poprvé předveden na MWC 2019, ale Huawei trvalo téměř 10 měsíců, než byl připraven na komerční trh. Ale nyní je Mate X 5G konečně tady a můžete si ji koupit od 15. listopadu v Číně.

Mate X 5G přijde v jediné variantě 8GB RAM a s pamětí 512GB za 16,999 juanů (2403 $). Díky tomu je ještě dražší než Galaxy Fold, který je již k dispozici pro nákup na více trzích po celém světě. Design skládacího telefonu společnosti Mate X však na MWC 2019 obdržel pozitivní reakce, a pokud jste připraveni utratit téměř 2000 USD za skládací chytrý telefon, cena není zřejmě ve skutečnosti vaším hlavním zájmem.

Mate X

Mate X 5G bude poprvé v prodeji od 15. listopadu v omezeném množství v Číně. Společnost nabízí další 50% slevu na opravy související s obrazovkou a výměnu s nákupem. V případě potřeby.

Huawei Mate X 5G přichází s 6,6palcovým displejem na přední straně s poměrem stran 19,5: 9 a rozlišením 2480 x 1148 pixelů. Ve složené poloze je na zadní straně další displej s úhlopříčkou 6,38 palce s rozlišením 2480 x 892 a poměrem stran 25: 9. Když rozložíte displej, získáte velkou 8-palcovou obrazovku podobnou tabletu, která bude hrát s poměrem stran 8: 7.1 a rozlišením 2480 x 2200 pixelů.

Mate X

Huawei prý použil pro flexibilní displej dvouvrstvý polyimidový materiál, který zvyšuje pevnost až o 40 procent. Inovativní závěs (falcon), který podporuje displej, má údajně nulové otvory nebo drážky pro zlepšení jeho trvanlivosti. Na zadní straně má Mate X čtyři kamery, 40MP primární senzor, 8MP teleobjektiv, 16MP super širokoúhlý objektiv a také 3D hloubkový senzor. Telefon je dodáván s až 45násobným zoomem (3x optický). Primární senzor obsahuje OIS a AIS pro stabilizaci. Telefon je dodáván s podporou 5G s duálním SIM duálním pohotovostním režimem.

Všimněte si, že Mate X 5G přichází s loňským Kirinem 980. Vývojový cyklus byl pravděpodobně příliš dlouhý na to, aby zařízení mohlo používat nový čip Kirin 990 5G. Pod ní má Mate X 5G baterii 4500 mAh s nabíjecí technologií Huawei SuperCharge 55W. To by mělo zajistit použití alespoň jeden den navzdory jeho velké obrazovce. Rovněž získáte přibližně 85% dobití baterie za pouhých 30 minut, takže nabíjení telefonu bude velmi rychlý proces.

Mate XPokud jde o software, Mate X přichází s skládací-specifické funkce, které zahrnují split-screen multitasking a drag and drop mezi obrazovkami.

Společnost také potvrdila, že v březnu 2020 uvede na trh novou verzi modelu Mate X 5G s názvem Mate Xs s novým modulem Kirin 990 5G SoC.

Vydání Mate X představuje právě teď dostupnost druhého komerčního skládacího smartphonu na trhu. Telefon má několik upgradů od prvního vystavení v únoru, ale je vzrušující vidět, že je telefon konečně k dispozici pro každodenní spotřebitele.

Bude představovat Google Apps? Teď to není vhodná otázka. Podpora aplikací Google je sekundární. Nejprve si musíme počkat a uvidíme, jestli je skutečně připraven pro spotřebitelský trh.

Takže jste nadšeni z Mate X 5G?

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.