Huawei Mate X bude v prodeji 15. listopadu v Číně, jak bylo původně plánováno

Huawei Mate X bylo oficiálně odhaleno na MWC Barcelona začátkem tohoto roku. Skládací smartphone byl však oficiálně představen teprve minulý měsíc a dostupnost by měla být naplánována na listopad.

Přestože začali po internetu kolovat zprávy, že prodej Huawei Mate X byl odložen, společnost dnes potvrdila, že skládací Mate X bude v prodeji od 15. listopadu v domovské Číně, jak bylo původně plánováno.

Huawei Mate X

Huawei Mate X nastupuje do prodeje po zařízení Galaxy Fold, který byl nedávno také uveden do prodeje v Číně. Ve skutečnosti by Mate X mohl v nadcházejících měsících získat dalšího konkurenta, protože nová Motorola Razr zasáhne v roce 2020 několik trhů v Asii (zahájení Číny se zatím nepotvrzuje).

Mate X bude zítra k dispozici pouze v omezeném množství. K dispozici bude pouze jedna varianta s 8 GB RAM a 512 GB úložného prostoru. Prodej bude zahájen v 10:08 hod. 15. listopadu prostřednictvím VMALL (oficiální obchod Huawei v Číně). Mate X podporuje 5G na rozdíl od nedávno ohlášených modelů Motorola Razr a Galaxy Fold prodávaných v USA a Číně.


Skládací zařízení Huawei Mate X má cenu 16,999 juanů (2403 $). Společnost také příští rok uvede na trh další skládací telefon s názvem Mate Xs poháněný Kirinem 990 5G.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.