Huawei Mate X má potvrzen Kirin 990

Jak jistě víte Huawei před pár dny opět odložilo spuštění Mate X do listopadu. Aby byl optimalizován s nadcházejícím novým procesorem Kirin 990, který dostane například Mate 30. Zatím nebylo potvrzeno, že Mate X dostane tento nový procesor, ale až nyní byl oficiálně potvrzen v tiskové zprávě.

Přepracovaný Mate X

Yanmin Wang, prezident CEE, skandinávských a kanadských regionů spotřebitelské obchodní skupiny Huawei. Potvrdil společnosti TechRadar, že čip společnosti Kirin 990 bude v příštím skladatelném provedení, tedy Huawei Mate X.

V únoru společnost Huawei představila Mate X na MWC 2019. Kde ho ještě poháněl procesor Kirin 980. Pak se Huawei na delší dobu odmlčel až vydal prohlášení, že zatím odkládá vydání Mate X kvůli další optimalizaci a případnému vylepšení telefonu. Což zahrnovalo i výměnu procesoru.

Přepracovaný Mate X


Podle nejnovějších informací přijme Huawei Mate X také objektivem fotoaparátu, který má  P30 Pro. Další viditelné vylepšení bylo spozorováno u tlačítka „uvolnění ohybu“ to je také přepracováno podle dostupných informací.

Ačkoli tento procesor bude nejprve viděn na vlajkových lodí Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro. A až poté na Mate X v listopadu. Jako další na řadě budou Honor zařízení včetně V30 / View 30 a Magic 3.

Protože Mate X je zařízení 5G, tak uvidíme, zda Huawei přinese nový procesor Kirin 990 s integrovaným 5G nebo použije procesor a modem samostatně.

Společnost Huawei navíc oficiálně oznámila svou účast na veletrhu IFA 2019 dne 6. září, kde společně s dalšími produkty oznámí svůj nejnovější vlajkový procesor.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.