Huawei Mate X: Porovnání cen mezi čínskou a evropskou verzí

Společnost Huawei zahájila prodej svého dlouho očekávaného a znovuobjeveného skládací smartphonu – Huawei Mate X a brzy se tento smartphone začne prodávat spotřebitelům v Číně.

Protože jsme již o specifikacích Huawei Mate X diskutovali ve vyhrazeném článku, je na čase prodiskutovat srovnání cen s evropskou verzí, která byla ohlášena na začátku tohoto roku.

Mate XHuawei Mate X s 8 GB RAM + 512 GB verze úložiště za cenu (2160 EUR- 57250CZK) v porovnání s 2299 EUR (60900CZK) za stejné specifikace Mate X, které byly oznámeny pro Evropu.

Cenový rozdíl mezi oběma verzemi je pouze kolem 1 000 juanů (130 EUR), což se přiznám, že jsem očekával mnohem větší cenový rozdíl. Při porovnáni s Mate 30, kde cenový rozdíl byl celkem značný.

Huawei Mate X (5G) bude k dispozici pro rezervace 23. října a první prodej je naplánován prostřednictvím Vmall a všech hlavních online platforem na 15. Listopadu. V březnu 2020 společnost uvede na trh také model Huawei Mate Xs s procesorem Kirin 990 (5G).

Huawei Mate X


Huawei přesto neoznámil datum uvedení tohoto skládacího smartphonu na evropský trh a nyní, když je zařízení oficiálně představeno, můžeme také očekávat jeho rozšíření na dalších trzích.

Co se týče aplikací Google a certifikace GMS. Tak si myslím, že zde by problém být neměl. Jelikož telefon byl představen už začátkem tohoto roku, tak certifikaci by měl mít již hotovou. Ale uvidíme, jak se k tomuhle postaví Google a jaká případná vyjádření ještě poskytne Huawei.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.