Huawei Mate X2 – skládací smartphone s perem?

Huawei si patentoval nový skládací telefon, který je téměř totožný s Mate X, ale jako novinku dostal stylus. Které se snadno uschová do postranního panelu.

První skládací smartphone od Huawei, tedy Mate X, bude v Číně uveden na trh už příští měsíc, uvedl to sám generální ředitel při prezentaci smartphonů Mate 30. Ačkoli uvedení do prodeje prvních skládacích telefonů nejde hladce, tak druhá generace zařízení se již pomalu rýsuje v pozadí. Před několika měsíci jsem na webu informoval o obnoveném skládacím telefonu Huawei s druhým displejem. Tentokrát se zdá, že čínský výrobce má v plánu vybavit telefon stylusem na ovládání a kreslení.

Mate X 2 patent

Skládací smartphone Huawei se stylusem

Společnost Huawei Technologies podala v únoru 2019 patent u USPTO (Úřad pro patenty a ochranné známky USA) pro „elektronické zařízení“. 26. září 2019 byl tento patent zařazen také do databáze WIPO (Světový úřad duševního vlastnictví).

Patent ukazuje skládací telefon, srovnatelný s již zavedeným Huawei Mate X. Tentokrát však Huawei vybavil na spodní straně přihrádku pro uložení stylusu. Tento oddíl je zpracován v postranní liště, ve kterém je integrován také kamerový systém. Je zvláštní vidět, že na to stále existuje prostor. Aktuální Mate X má na tomto místě port USB.

Zdá se, že Huawei zjevně hodlá vylepšit design současného Mate X. Již dříve čínský výrobce vydal chytrý telefon Mate 20 X, tento špičkový chytrý telefon, pokud jste chtěl, byl také vybaven dotykovým perem s názvem M-Pen.

Protože skládací smartphony mají větší zobrazovací plochu než běžné telefony, je přidání pera stylusu o to atraktivnější. Společnost Huawei proto není prvním výrobcem, který zavedl patent na skládací telefon se stylusem. Například také LG pracuje na ohebném telefonu s perem.

Tento design je však tak blízko modelu Mate X, že rozhodně není nepředstavitelné, že společnost hodlá poskytnout své další generaci stylus. Doufám, že z tohoto důvodu cena zařízení nebude vyšší, a konečně je Mate X s doporučenou maloobchodní cenou 2 300 EUR již jedním z nejdražších skládacích telefonů.

Kdy se toto zařízení očekává, je zatím stále ve hvězdách. Nyní, když má společnost plné ruce práce s americkým bojkotem a problémy, které z toho vyplývají. Včetně vývoje nového Harmony OS, na kterém se v současné době pracuje s vývojáři, aby tento operační systém dále tvaroval. Minulý týden společnost za tímto účelem zaregistrovala značku Harmony Studio. Tak uvidíme, co nás bude dále čekat.

Autor: Lukáš

Zdroj: LetsGoDigital

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.