Huawei Mate Xs poháněný Kirinem 990 5G dorazí později, už víme kdy!

Společnost Huawei oficiálně uvedla svůj skládací smartphone Mate X na akci, která se včera konala v Shenzhenu. Toto oznámení nás však tímto oznámením překvapilo.

Již dříve bylo oznámeno, že budou existovat dvě verze Mate X – verze Kirin 980 s modemem Balong 5000 a druhá verze s čipovou sadou Kirin 990 5G, která má integrovaný 5G modem. Očekávalo se, že obě verze budou spuštěny dnes, ale pouze první verze. Podle Huawei verze Kirin 990 5G dorazí až v březnu 2020, a pokud ano, bude se jmenovat Mate Xs.

Huawei Mate X

Huawei bohužel neuvedl datum a také neodhalil cenu.

Nepřekvapuje nás, že když bylo zařízení poprvé oznámeno v únoru, mělo čipovou sadu Kirin 980. Pokud by to neodložilo spuštění, Mate X by byl v prodeji před tím, než bude oznámena čipová sada Kirin 990 5G.

Také si myslím, že Huawei to provádí z bezpečnostních důvodů. Tím, že posouvá vydání Mate Xs na březen 2020. Nejprve uvolněním Mate X umožní uživatelum vytvořit recenze a uvidí zpětnou vazbu. Podle toho pak bude vědět, kolik kusů Mate Xs bude pravděpodobně vyrobit nebo zda by měly být provedeny nějaké konstrukční změny.

Až bude Mate Xs spuštěn příští rok, bude to stále výkonné zařízení, protože další vlajkový procesor Kirin přijde až o několik měsíců později.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.