Huawei Mobile Services (HMS): Vše, co potřebujete vědět

Zavedení Huawei Mate 30 Series na náš trh znamená, že se budeme muset obejít bez Google aplikací včetně Google Play. Tak si mezitím pro všechny případy můžeme představit Huawei Mobile Services (HMS) běžící na zařízeních Huawei, což je nynější sázka společnosti Huawei na „reformu“ svých smartphonů.A dnes jsme tady, abychom podrobně prozkoumali HMS.

HMS je sada aplikací a služeb společnosti Huawei pro svůj ekosystém zařízení a pro poskytování chytřejších, rychlejších a lepších zkušeností pro globální uživatele.
HMS zahrnuje následující aplikace a služby:

HUAWEI AppGallery

HUAWEI Prohlížeč

HUAWEI Cloud

HUAWEI Motivy

HUAWEI Hudba

HUAWEI Video

HUAWEI Reader

HUAWEI Asistence


Společnost Huawei, která je k dispozici ve více než 170+ zemích a regionech včetně jejich aplikací HMS, dosáhla přes 200 milionů stažení aplikace prohlížeče, Huawei Cloud stáhlo přes 160 milionů a aplikaci Huawei Motivy získala přes 70 milionů stažení.

Huawei také rozšiřuje svou aplikaci na hudbu, která má u Huawei více než 150 milionů stažení, Huawei Video je s více než 130 miliony a asistentem Huawei s více než 140 miliony stažení.

Podle společnosti Huawei je řada Huawei Mate 30 předinstalovaná s oficiální platformou pro distribuci aplikací Huawei AppGallery. Od svého globálního uvedení na trh v dubnu 2018 obsluhuje AppGallery více než 390 milionů aktivních globálních uživatelů měsíčně ve více než 170 zemích a regionech.

Společnost také informovala, že nahromaděné stahování dosáhlo 180 miliard za rok a počet zámořských aplikací vydaných v galerii Huawei App Gallery se zvyšuje s tím, jak se k ekosystému HMS připojuje více vývojářů.

AppGallery také poskytuje doporučení uživatelům řady Mate 30 podle jejich umístění a výběru zemí. Mezi inteligentní doporučení patří místní a blízké aplikace, populární místní aplikace pro lepší zážitek.

Technologie Huawei Mobile Services (HMS) a aplikace HMS zahrnují funkce čipů, zařízení a cloudů společnosti Huawei a integrují sadu základních služeb HMS (Core HMS), nástrojů a platforem pro vývoj a testování IDE.

Podle údajů společnosti Huawei tvoří HMS společně s aplikacemi a službami třetích stran Huawei ekosystém HMS pro 570 milionů uživatelů Huawei na celém světě s 1,01 miliony registrovaných vývojářů.

Vývojáři HMS Core schopností a služeb potřebují pouze integrovat HMS Software Development Kit, aby mohli využívat otevřené schopnosti Huawei.

Společnost Huawei také oficiálně otevřela 14 základních služeb HMS, včetně 9 základních služeb a 5 růstových služeb, s cílem poskytnout vývojářům inteligentní ekosystém s otevřenými schopnostmi a rychlý přístup k HMS ekosystému.

Sada Huawei Map Kit, která byla původně představena na konferenci Huawei Developer Conference 2019, bude k dispozici pro zahraniční vývojáře po říjnu 2019 a poskytne vývojářům mimo Čínu možnosti mapových podkladů. Aplikace Huawei Health pro mobilní telefony Huawei, hodinky Huawei a band Huawei budou mít přístup k sadě Huawei Map Kit také.


S cílem povzbudit vývojáře, aby zveřejňovali své aplikace na platformě HMS, zvýšila společnost Huawei svou investici na 1 miliardu USD v rámci vývojového programu s názvem „Shining Star“. Cílem tohoto programu je také pokrýt potřebné finanční prostředky na rozvoj, růst a marketing.

Díky této sadě aplikací, služeb a podpory vývojářů je řada Huawei Mate 30 připravena rozšířit základ mobilních služeb Huawei pro globální uživatele po celém světě.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.