Huawei Mobile Services (HMS): Výměna vývojářských knihoven Google, zde je vše, co potřebujete vědět

Společnost Huawei nemůže používat Google Mobile Services (GMS) z důvodu omezení uložených vládou USA. Proto se společnost posunula vpřed a představila svou vůbec první vlajkovou loď – Huawei Mate 30 series výhradně s Huawei Mobile Services (HMS) a „Core Kits“, jejichž cílem je poskytnout vývojářům HMS alternativy GMS a jejich knihoven.

(Již jsem prozkoumal mobilní služby Huawei v samostatném článku, který si můžete prohlédnout zde)

V současné době poskytuje HMS Core Kit vývojářům přístup k 24 sadám HMS Core, 55 službám a 997 API. Včetně služeb, jako jsou nákupy v aplikacích (IAP), přihlášení k účtu a herní služby, oznámení Push, Analytics, zpeněžení, mapy, umístění a další.

Vývojáři HMS Core schopností a služeb potřebují integrovat HMS Software Development Kit, aby mohli využívat otevřené schopnosti Huawei.

Níže můžete zkontrolovat základní sady HMS, základní schopnosti HMS a vývojové nástroje.


HMS vývojové nástroje:

    Account Kit

    In-App Purchase Kit

    Push Kit

    Ads Kit

    Analytics Kit

    Location Kit

    Site Kit

    Map Kit

    Quick App

    Game Service

    Drive Kit

    Wallet Kit

    DRM Kit

    Health Kit

    ML Kit

    Awareness Kit

    Scan Kit

    Nearby Service

    Safety Detect

    Dynamic Tag Manager

    FIDO

    Identity Kit

    Wear Kit

    Panorama Kit


HMS možnosti:

    Huawei HiAI Engine

    Huawei AR Engine

    Huawei VR

    Huawei HiLink

    Huawei HiHealth

    Huawei HiResearch

    Huawei HiCar

    Huawei Camera Kit

    Huawei AppGallery Kit

    Huawei Media

    Huawei Ability

    Huawei UI

    Huawei System

    Huawei Connectivity

    Huawei HiAI Foundation

    Huawei IoT Module Kit


Nástroje:

     DevOps
     DevEco Studio
     Cloud test


Account Kit:Sada Huawei Account Kit poskytuje vývojářům jednoduché, bezpečné a rychlé přihlašovací a autorizační funkce. Umožňuje uživatelům přístup k produktům a službám v cloudu zákazníků Huawei AK. Osobním informacím prostřednictvím mobilních telefonů, tabletů, počítačů nebo nositelných zařízení.

Map Kit:Souprava Huawei Map Kit je sada rozhraní API, kterou lze využít k vývoji map pro Android. Vývojáři mohou pomocí této sady SDK snadno přidat funkce související s mapami do aplikací pro Android.

Location Kit:Sada umístění používá hybridní režim určování polohy, který kombinuje GPS, WiFi, Bluetooth. Umožňuje aplikaci rychle a přesně získat umístění uživatele.

Huawei Location Kit kombinuje umístění GPS, Wi-Fi a základnové vysílací stanice, aby vývojářům aplikací pomohl rychle získat přesnou polohu uživatele, vybudovat globální funkce určování polohy a oslovit širokou škálu uživatelů po celém světě.

Push Kit:Huawei Push Kit je služba zasílání zpráv poskytovaná Huawei vývojářům. Vytváří komunikační kanál mezi cloudem a zařízeními. Pomocí sady Huawei Push Kit mohou vývojáři uživatelům zasílat nejnovější zprávy.

To vývojářům pomáhá udržovat užší vazby s uživateli a zvyšuje povědomí a aktivitu uživatelů. Následující obrázek ukazuje proces odesílání zpráv z cloudu do zařízení.

Drive Kit:HMS Drive Kit umožňuje vývojářům vytvářet aplikace, které používají jednotku Huawei Cloud. Jednotka Huawei Cloud poskytuje cloudové úložiště pro aplikace. Soubory vygenerované během užívání aplikace budou uloženy v cloudové jednotce.

Uživatelé mohou také stahovat a synchronizovat soubory uložené v cloudové jednotce, včetně fotografií, videí a dokumentů. Jednotka Huawei Cloud také poskytuje komplexní bezpečnostní ochranu pro různé typy dat, což uživatelům umožňuje bezpečnou a pohodlnou správu dat.

V současné době základní možnosti sady Huawei Drive Kit umožňují nahrávat a stahovat soubory, stejně jako sledovat cloudové soubory.

Ads Kit:Sada reklam Huawei podporuje vývojáře při zpeněžování provozu na zařízeních Huawei, umožňuje reklamním platformám a inzerentům sledovat personalizaci reklam a poskytuje možnosti identifikace reklam.

In-App Purchase (IAP) Kit:Vývojáři služeb společnosti Huawei pro nákupy v aplikaci (IAP) nabízejí nákupy v aplikaci a usnadňují platby v aplikaci. Uživatelé si mohou přímo v aplikaci zakoupit celou řadu produktů nebo služeb, včetně běžných virtuálních produktů a předplatného.

Služba IAP poskytuje systém správy produktů (PMS) pro správu cen a jazyků herních a aplikačních produktů ve více zemích.

Analytics Kit:


Huawei Analytics předefinuje velké množství analytických modelů, které vývojářům pomáhají jasně chápat chování uživatelů a získávat podrobné informace o uživatelích, produktech a obsahu. Vývojáři proto provádějí operace založené na datech a strategicky se rozhodují o marketingu aplikací a optimalizaci produktů.

HMS a strategie:

Technologie Huawei Mobile Services (HMS) a aplikace HMS zahrnují funkce čipů, zařízení a cloudů společnosti Huawei a integrují sadu základních služeb HMS (HMS Core), nástrojů a platforem pro vývoj a testování IDE.

Podle údajů společnosti Huawei tvoří HMS společně s aplikacemi a službami třetích stran Huawei ekosystém HMS pro 570 milionů uživatelů Huawei na celém světě s 1,01 miliony registrovaných vývojářů.

DigiX Innovation Studio se bude dále rozšiřovat po celém světě s osmi laboratořemi DigiX v 6 hlavních regionech. Budou poskytovat velkou podporu globálním inovacím vývojářů, včetně testování zařízení, zkušeností s vývojem schopností a nástrojů atd.

S cílem povzbudit vývojáře, aby zveřejňovali své aplikace na platformě HMS, zvýšila společnost Huawei své investice na 1 miliardu dolarů v rámci vývojového programu s názvem „Shining Star 2.0“. Cílem tohoto programu je také pokrýt potřebné finanční prostředky na rozvoj, růst a marketing.

Díky této sadě aplikací, služeb a podpory vývojářů je společnost Huawei připravena rozšířit základ mobilních služeb Huawei pro globální uživatele.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.