Huawei může být světovou jedničkou i bez společnosti Google: uvedl zakladatel společnosti

Před pár dny jsme hlásili, že generální ředitel společnosti Huawei Richard Yu věřil, že Huawei mohl být největším výrobcem smartphonů na světě již v roce 2019 a mohl překonat Samsung. To však nevylučuje možnost, aby se Huawei stalo světovou jedničkou i se zavedeným zákazem.

Ren Zhengfei

Ren Zhengfei, generální ředitel a zakladatel Huawei, v rozhovoru s CNN řekl, že Huawei se může stát světovým výrobcem chytrých telefonů i bez společnosti Google. Na otázku, zda má společnost plán, Ren řekl, že Huawei pracuje na řešení tohoto problému ve velkém měřítku. Pravděpodobně odkazoval na vlastní platformu společnosti HarmonyOS, která byla oznámena v srpnu v Číně.

Řekl také, že neví, zda společnosti Google bylo „definitivně“ odepřeno povolení k obchodování s Huawei. Tato odpověď přichází v době, kdy některé společnosti získaly licenci k obchodování s telekomunikačním gigantem. Například společnost Microsoft nedávno získala licenci na export softwaru do Huawei americkým obchodním oddělením. Díky živnostenské licenci mohla společnost Microsoft dodávat Windows 10 do nových notebooků MateBook D Huawei v Číně.

Skutečnou otázkou však v naší mysli je, zda Google někdy získá licenci k obchodování s Huawei. Uplynulo šest měsíců od vstupu amerického zákazu v platnost a nově spuštěné chytré telefony Huawei neobsahují aplikace Google, které se staly pro mezinárodní uživatele více či méně nezbytné. Bez společnosti Google jsou chytré telefony Huawei v zásadě mrtvé při příjezdu na mezinárodní trhy.

Dnešní komentář však ukazuje, že Ren je při Huawei návratu docela optimistický. V rozhovoru dodal, že je otázkou času, než se Huawei vrátí na mezinárodní trhy. Podle Rena se Huawei v příštích dvou letech vrátí.

„Budeme se muset uchýlit k alternativám.“ Pokud se tyto alternativy stanou zralými, myslím, že bude méně pravděpodobné, že se přepnou zpět na předchozí verze, “dodal Ren při rozhovoru„ Je to kritický okamžik pro nás všechny, doufám, že americká vláda může zvážit, co je nejlepší pro americké společnosti. . “

I když stále nevíme, co Huawei plánuje pro mezinárodní trhy bez společnosti Google, současnou strategií bylo zdvojnásobit své úsilí v Číně. A díky podpoře prodeje na domácím trhu se společnost daří lépe než většina ostatních společností vyrábějících smartphony v celosvětovém měřítku.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.