Huawei může fungovat i bez USA, říká Ren Zhengfei

Ren Zhengfei, zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei, řekl: Huawei může produkty a technologie poskytovat sama, bez podpory součástek z USA.

V květnu USA zakázaly Huawei kvůli obvinění z ohrožení národní bezpečnosti a zablokovaly její přístup k americkým technologiím. Nejen to, ale americký prezident naléhá na spojenecké země, aby zakázaly Huawei, ty ovšem toto odmítly.

Ren ZhengfeiV rozhovoru s WSJ Ren rozebral nynější situaci mezi USA a Čínou.

„Bez USA můžeme fungovat velmi dobře,“ řekl Ren. „čínsko- americké obchodní rozhovory nejsou něčím, co mě zajímá.

Vedení společnosti Huawei tvrdí, že již má kompletní portfolio síťových produktů 5G bez americké technologie. Nehledě na to, že Huawei již vyrábí 5 000 základních stanic měsíčně.

Kromě toho Ren dříve řekl, že Huawei plánuje v příštích dvou letech prodat více než 2 miliony základnových stanic 5G, a to i přes zákaz USA.

Pro chytré telefony hledá Huawei alternativu k americkým spotřebním materiálům a součástkám. Minulý měsíc společnost uvedla, že již překonala hranici prodeje 200 milionů telefonů, o mnohem dříve, než se srovnáním s rokem 2018.

„Neočekáváme, že USA odstraní Huawei ze seznamu entit, “řekl Ren. „Mohou nás tam udržet navždy, i tak ale my budeme fungovat dál.“

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.