Huawei může i nadále zveřejňovat aktualizace pro Android

Již dnes by měla vypršet lhůta pro dočasné aktualizace Androidu pro zařízení Huawei. Americké ministerstvo obchodu udělilo skupině nové období odkladu. Konečné řešení obchodního sporu mezi USA a Čínou stále není na dohled.

Google a Huawei

Agentura Reuters uvádí, že lhůta pro Huawei byla prodloužena o dalších 90 dní. Do 16. listopadu tedy bude mít čínský výrobce příležitost omezeně nakupovat služby a produkty od amerických společností. Původně by výjimka měla skončit 19. srpna.

Do 90 dnů mohou americké společnosti dodat Huawei určité komponenty. Výjimkou jsou však pouze dodávky, s nimiž mohou být uživatelé smartphonu informováni o aktualizacích a stávající mobilní sítě mohou být provozovány. Komponenty, které jsou nezbytné pro výrobu nových produktů, se nemusí prodávat bez dalšího povolení licence.

Aplikace nejsou ohroženy

Problém s licencováním je však v tom, že americký prezident Donald Trump nařídil prozatím nezpracovávat nové žádosti. Po skončení embarga a zavedení nového postupu udělování licencí na summitu G20 v Japonsku bylo od amerických společností přijato přibližně 50 žádostí.

Prodloužení lhůty alespoň zajistí, že Huawei může svým smartphonům s Androidem poskytovat důležité aktualizace a dodržovat tak svůj slib do budoucna. V blízké budoucnosti bude navíc představeno mnoho nových zařízení, která se i nadále spoléhají na operační systém Google. Například Huawei chce oznámit nový Mate 30 (Pro) 19. září na akci v Mnichově

Donald Trump vs Huawei

Autor:Lukáš

Zdroj:Winfuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.