Huawei může pokračovat ve vývoji procesorů ARM

Britský návrhář čipů ARM dal jasně najevo, že Huawei nemá po pečlivém zvážení výhrady ohledně práce na nových interních procesorech pro chytré telefony – americké embargo se v případě ARM údajně nevztahuje.

Série Kirin 990

Jako mluvčí čínské pobočky ARM, jehož architektury tvoří základ většiny procesorů pro mobilní zařízení, podle publikace Semiconductor Industry Observer nedávno uvedla na tiskové konferenci, že omezení uložená vládou USA pro obchod s Huawei v Případ ARM se nevztahují.

Marketingový ředitel ARM pro čínský trh dal jasně najevo, že po oznámení zásahu amerických úřadů proti Huawei okamžitě začali vyšetřovat situaci a hledat řešení. Dodávka technologie HiSilicon společnosti Huawei pro čipové technologie s technologiemi ARM tak nebyla nikdy omezena, bylo řečeno dále. Západní média, původně citující zaměstnance ARM, původně uváděla, že britská společnost nařídila svým zaměstnancům prozatím veškerou komunikaci s Huawei ukončit.

Bylo také citováno z interní zdrojů, podle níž by návrhy čipů vyvinuté společností ARM obsahovaly také „americkou technologii“, což mělo být důvodem dočasného „kontaktního zámku“ proti Huawei. Mezitím byla nejistota v minulosti vyřešena a Huawei má plný přístup k návrhům a technologiím ARM.

Huawei HiSilicon na téže konferenci uvedl, že ve skutečnosti mají příležitost pracovat s architekturou ARMv9 očekávanou v budoucnu, přičemž využívají i současné návrhy ARMv8. Mezitím Qualcomm potvrdil, že americká čipová společnost nyní prodává své produkty zpět společnosti Huawei.

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.