Huawei může používat technologie ARM, protože pocházejí z Velké Británie!

Po zákazu Huawei v USA, který vstoupil v platnost v květnu 2019, se společnosti jako ARM snažily zjistit, zda by mohly i nadále dodávat technologii telekomunikačnímu gigantu. Nyní, po měsících revizí a soudních tahanic, ARM potvrzuje, že dceřiná společnost Huawei pro výrobu čipů, Hisilicon, je oprávněna používat architektury ARM v8-A i V9, protože pocházejí z Velké Británie.

HiSilicon

„Technologie ARM v8 a v9 jsou technologie pocházející z Velké Británie,“ řekla mluvčí ARM v pátek agentuře Reuters. „ARM může poskytnout podporu HiSilicon pro architekturu ARM v8-A, stejně jako pro příští generaci této architektury, po důkladném průzkumu obou architektur, o nichž bylo rozhodnuto, že mají původ ve Velké Británii.“

Zatímco ARM je britská nadnárodní společnost, tak před několika měsíci odhalila, že některé její technologie byly „původem z USA“. Tato zpráva byla pro společnost jedna velká rána pod pás, protože se spoléhá na návrhy procesorů a GPU společnosti ARM pro její sestavu Kirin SoC, která pohání její chytré telefony. Po měsících pečlivé analýzy však ARM konečně určil, že může pokračovat ve svém podnikání se společností Huawei. Zajímavé je také to, že architektura ARM v9 je také potvrzena jako původem z Velké Británie, což znamená, že Kirin ​​procesory nové generace společnosti Huawei mají povolení používat tuto technologii.

Tato zpráva přichází těsně před koncem druhého dočasného rozšíření Huawei před zákazem. Doposud je rozhodnuto, že bude teprve do listopadu, po kterém americké společnosti budou muset zastavit dodávku technologie pro Huawei, dokonce i pro udržování stávajících produktů.

Kirin 990


Navzdory platnému zákazu v USA si Huawei na trhu stále dělá dobré jméno. A jeho tržby za Q3 2019 vzrostly o 27%. Očekává se, že společnost do konce tohoto roku dodá téměř 250 až 270 milionů smartphonů. Doposud překročil hranici 200 milionů kusů.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.