Huawei může představit Kirin 985 spolu s Kirin 990 na IFA 2019

Společnost Huawei oficiálně potvrdila, že představí svůj další vlajkový mobilní procesor na IFA 2019. Konkrétně 6. září a před oficiálním oznámením, mám nějaké nové informace, které vám chci ukázat v tomto nadcházejícím článku.

Kirin ProcesorV pátek 23. srpna, na zahajovací akci procesoru AI Huawei Ascend 910, Eric Xu, předseda společnosti Huawei potvrdil zahájení procesoru Kirin 990 na IFA 2019.

Téhož dne uživatel Weibo zveřejnil obrázek prezentace konference Huawei ukazující své vlastní vyvinuté řešení 5G, ale je třeba zmínit, že zmiňuje „Kirin 985“ vedle sebe Balong 5000 (5G modemový čip). V době této prezentace společnost Kirin oficiálně neuvedla.

Již v květnu bylo několikrát hlášeno, že další z procesorů bude nový Kirin 985 SoC podporují špičkové 4G smartphony Huawei a mohou také přicházet s přídavnými Balong 5G modemovými čipy pro podporu 5G smartphonů prodávajících označovaných jako řada Mate 30.

Zpráva dále uvádí, že divize výroby čipů společnosti Huawei, HiSilicon. Plánuje po vydání procesoru řady Kirin 985 ve druhé polovině letošního roku rozvinout svůj 5G mobilní SoC s integrovaným modemem.

I když je zatím nemožné učinit jakýkoli závěr tak brzy se dozvíme více.


Rovněž nemůžeme popřít možnost jiného procesoru. Nakonec jsme předpovídali dva čipy včetně jednoho s modemem 4G a druhého s modemem 5G.

Mezitím stojí za to zjistit, zda Huawei uvede na trh Kirin 985 nebo Kirin 990 nebo oba. Ale spíše se přikládám za obě verze.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.