Huawei může v Norsku vybudovat 5G mobilní síť, říká ministr

Norsko patří mezi nejlepší kupce síťového vybavení Huawei a země jasně řekla, že nebrání čínskému technologickému gigantu v budování 5G sítě v zemi.„Vedeme dobrý dialog se společnostmi v oblasti bezpečnosti a pak je na samotných společnostech, aby si vybraly dodavatele. Nemáme žádné zákazy proti žádným dodavatelům v Norsku, “řekl ministr kabinetu Nikolai Astrup agentuře Reuters, který stojí před digitální strategií vlády.

USA tvrdily, že zařízení Huawei je nebezpečné pro národní bezpečnost, kterou by čínská vláda mohla použít ke špionáži, což společnost opakovaně popírala. V květnu USA zařadily Huawei do černé listiny, aby omezily své podnikání a také přiměly své spojenecké země, aby učinily totéž.

Huawei také spolupracuje se státem kontrolovaným Telenorem, který má 182 milionů odběratelů v osmi zemích v Evropě a Asii, podepsal svou první významnou smlouvu s Huawei v roce 2009, což je dohoda, která pomohla připravit cestu pro celosvětovou expanzi čínské firmy.

Huawei oznámila, že doposud získala přes 50 5G obchodních kontraktů po celém světě a dodala více než 150 000 základních stanic. Kromě toho se chystá do tohoto roku dodat přes 500 000 základnových stanic, které se do příštího roku zvýší až na 2 miliony.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.