Huawei může vyrábět své výrobky bez součástí USA, černá listina má omezený dopad

Americká vláda oznámila drobné ústupky pro Huawei, kterému umožní sloužit svým stávajícím zákazníkům v USA, což bude mít malý dopad na čínského technologického giganta, říká vedoucí pracovník společnosti Huawei.

Předseda Huawei Liang Hua v rozhovoru s CNBC řekl, Huawei je schopen dodávat své výrobky zákazníkům, aniž by se spoléhal na americké součástky, na konferenci East Tech West v okrese Nansha v Guangzhou,

„Bez ohledu na to, zda dojde k prodloužení, pokud jde o jeho skutečný dopad na Huawei, bude to velmi malé,“ uvedl Liang v překládaných poznámkách během rozhovoru. „Naše výrobky lze dodávat bez spoléhání na americké komponenty a čipy.“

Huawei 5GLetos v květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei do seznamu entit a zavedlo obchodní omezení, která mu zakazují kupovat americké technologie.

Liang řekl, že pokud americké společnosti nebudou moci Huawei prodávat, mohlo by to pro ně „způsobit větší škody“. Společnost Huawei je schopna zajistit, aby všechny její hlavní produkty, včetně základnových stanic 5G, mohly být vyráběny a dodávány zákazníkům, aniž by se spoléhaly na americké součásti.

Minulý měsíc Huawei oznámilo, že dosáhne více než 60 obchodních kontraktů na 5G s předními světovými operátory a dodá více než 400 000 5G základních stanic. Do tohoto roku navíc očekává více než 500 000 základnových stanic.

Huawei VS USAPodle informací se očekává, že roční produkce Huawei v příštím roce překoná 1,5 milionu kusů ve srovnání s odhadem 600 000 pro tento rok ale některé z nich zahrnují i ​​díly vyrobené v USA.

Ren Zhengfei, zakladatel a generální ředitel Huawei řekl, že společnost plánuje v příštích dvou letech prodat více než 2 miliony základnových stanic 5G, a to i přes americký zákaz.

V září výroční zpráva ukazuje, že Huawei již začalo vyrábět 5G základnové stanice bez komponentů z USA a celková výroba 5G základnových stanic by se měla v roce 2020 více než zdvojnásobit.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.