Huawei nahradí procesory Intel a AMD vlastními s názvem „Pangu“

Huawei MateStation / Zdroj fotografie: Huawei

Všichni známe Huawei a jeho skvělé procesory Kirin, které používá ve svých smartphonech. U počítačů obvykle nalezneme procesory od AMD a Intelu, ale to by se mělo změnit. Nejnovější únik totiž naznačuje, že společnost může nahradit tyto procesory ve svých počítačích procesory Pangu.

Podle tipstera na sociální síti Weibo se značka začala zaměřovat na uvedení nového čipsetu Pangu pro PC, který bude náhradou za řady Intel Core a AMD Ryzen. Mimoto jsme se dozvěděli také čas, kdy by mohl být nový procesor představen. Měli bychom se jej dočkat v červnu příštího roku. Bohužel více informací jsme se od tipstera nedozvěděli, takže musíme čekat na další informace.

Nejnovější procesor od čínského technologického giganta prý nebude vhodný pro běžné uživatele. Jinými slovy, pravděpodobně nebude použit v řadě Huawei MateBook, která je napříč celým světem rozšířená. Počítáme s tím, že Pangu bude exkluzivní procesor pro řadu stolních počítačů MateStation.

Je až pozoruhodné, že chystaný procesor Pangu by mohl být založen na architektuře ARM, která se na trhu s PC začala objevovat poté, co Apple vydal své M1 MacBooky. A co to tedy znamená pro ostatní? Znamená to, že Huawei bude dost možná konkurenceschopný i v tomto odvětví. Samozřejmě zatím je to velmi nadsazené, ale dejme tomu pár let a nejspíše bude vše jinak.

Myslete na to, že je to pouze únik a žádná oficiální tisková zpráva. Je tedy možné, že vše ještě bude jinak, ale přišel s tím docela spolehlivý tipster, tak snad nebude mít Huawei žádné problémy s dodavatelským řetězcem a my se Pangu v červnu vážně dočkáme.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.