Huawei nebude stavět vlastní elektromobil, ale pomůže stávajícím automobilovým společnostem

Čínský technologický gigant Huawei, byl osočován, že pracuje na elektrických autech podobných tomu, co dělá americká automobilová společnost Tesla. V nedávném rozhovoru s CNMO, předseda Huawei, Xu Zhijun potvrdil, že se společnost nebude zabývat výrobou automobilů. Místo toho společnost Huawei nasměruje své zdroje a prostředky na vývoj nových technologií, které pomohou stávajícím výrobcům automobilů vyrábět inteligentní automobily.

Elektromobil Tesla

Bylo také zjištěno, že společnost plánovala výstavbu elektrického automobilu až do října 2018. Společnost však poznamenala, že trh je již obsazen schopnými výrobci automobilů na celém světě, kteří by mohli vyrábět rafinované výrobky s technologickými řešeními, která Huawei v současnosti nabízí, nebo které jsou v současné době ve vývoji.

V květnu tohoto roku představila společnost Huawei inteligentní automobilové řešení, které stojí na vrcholu pěti hlavních aspektů:


    Inteligentní síť, která pomůže chytrým vozidlům připojit se k cloudu, což jim pomůže najít blízká vozidla, chodce nebo jakékoli překážky na silnici.

    Čistý zážitek z jízdy.

    Sofistikovaný kokpit, tj. Uspořádání interiéru automobilu.

    Důvěryhodný poskytovatel elektrických řešení včetně součástí, jako jsou motory a EESD (akumulátory elektrické energie) / baterie.

    Poskytujte řadu cloudových služeb, které automobilovým společnostem pomohou přijít s novými inovacemi a zaplatit za cestovní služby.


Všechny výše uvedené prvky v podstatě umožní každému výrobci automobilů vyvíjet a vyrábět vysoce vyspělé automobily prostřednictvím intelektuálního vlastnictví a technologií Huawei.

Elektromobil Tesla

Vedoucí představitel společnosti Huawei také uvedl, že společnost využije svých 5G odborných znalostí k vývoji vlnových a laserových radarů pomocí optoelektronické technologie k vyřešení problémů s náklady a výkonem, kterým čelí stávající poskytovatelé řešení. Tato technologie nakonec pomůže při výrobě skutečných vozidel bez řidiče, podobně jako to, o které Tesla v současné době usiluje.

Je zřejmé, že Huawei nechce vstoupit na trh, který, jak již bylo uvedeno, je již přeplněný. Místo toho vymyslel zcela nové odvětví, které také odpovídá jeho stávající úloze, kterou je dodavatel B2B.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.