Huawei nebude znovu používat služby Google, i když bude zákaz zrušen

Je to už 8 měsíců, co byla Huawei v USA zařazena na černou listinu, což bránilo jakékoli společnosti v zemi v obchodních vztazích s výrobcem. To zahrnovalo společnost Google, a proto Huawei Mate 30 Pro dorazila do obchodů bez služeb Google. V tuto chvíli nebyla situace vyřešena, takže další telefony Huawei budou trpět stejným osudem. Zástupce společnosti Huawei však oznámil, že už nikdy nebudou služby Google používat. To platí i v případě, že bude zákaz zrušen.

S tímto přihlášením přišel první novinář Andreas Proschofsky. Přímo kontaktoval Huawei a opakovaně se vyptával na stejnou otázku, zda bude Huawei mít v budoucnu ještě někdy zájem užívat služby Googlu. Pro jistotu si nechal odpověď zopakovat, aby nebyl prostor pro zmatek. Odpověď byla ve všech případech stejná a velmi překvapivá: Huawei nemá v úmyslu znovu používat služby Google ve svých telefonech.

Vypadáto, že Google zřejmě dostal červenou


Huawei byl značně ovlivněn zákazem v USA, což je více než zřejmé. Jejich telefony ztratily služby Google, což znamená, že uživatelé nemohou instalovat aplikace Obchod Play ani používat vlastní aplikace Google, jako je například YouTube a Gmail. Alespoň ne nativně. Jde o to, že jsme všichni chtěli, aby zákaz USA skončil, takže by se normálně služba Google vrátila do čínské společnosti. Ale nyní jsme ohromeni, když zjistíme, že i když se to stane, služby Google se do Huawei nevrátí.

Huawei má zjevně stále v úmyslu být třetí silou na trhu s mobilním softwarem. Spolu s Google (Android) a Apple (iOS) vytvoří svůj vlastní operační systém. Za tímto účelem nemá v úmyslu zcela prozatím změnit operační systém. Budou nadále používat Android k usnadnění práce pro vývojáře, i když budou plně založeny na verzi AOSP (Android Open Source Project). Podle nich se již pod rukou Google Android netváří jako otevřený zdroj.

Karta se evidentně otočila a Google služby už Huawei nechce

Toto rozhodnutí by také znamenalo, že by Huawei přestal být středem obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy. Pokud Huawei zcela upustí od toho, získat zpět služby Google, zákaz přestane mít přímý dopad na ně. I když to neznamená, že to pro ně bude všechno jednodušší.

Už dávno víme, že Huawei investuje mnoho milionů do přilákání vývojářů do App Gallery, svého vlastního obchodu s aplikacemi. To bude jádrem mobilních služeb Huawei, protože obchod s aplikacemi je místem, kde mobilní operační systém bere prakticky všechny své výzvy a zvětšuje své možnosti. Pokud se společnosti podaří mít hlavní aplikace nebo téměř všechny ve svém vlastním obchodě, mohla by skutečně přežít bez služeb Google. Pokud se zákaz zruší, v obchodě se mohou objevit případně i vlastní aplikace Google, ovšem ke stažení budou případně pouze přes App Gallery.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.