Huawei nejspíše získá dalších 6 měsíců k dobru!

Je to už šest měsíců, co vláda USA zakázala společnosti Huawei nakupovat nebo prodávat komponenty a služby od amerických společností. Dosud však plná síla zákazu nenabyla účinnosti, a to vše díky zpoždění při prosazování zákazu. Druhé dočasné prodloužení, vynucené v srpnu, skončí v úterý 19. listopadu. Nyní nová zpráva uvádí, že obchodní oddělení U.S by mělo Huawei poskytnout další šestiměsíční prodloužení.

Donald Trump

Rozšíření by mělo Huawei umožnit, aby pokračovalo v podpoře své stávající sady chytrých telefonů a zařízení, která používají součásti z USA. Existující zařízení Huawei by tedy mohla být v bezpečí dalších šest měsíců, pokud bude toto rozšíření dále povoleno. Vláda USA však chce v tomto ohledu ještě něco oficiálně oznámit a pravděpodobně to učiní těsně před koncem současného prodloužení.

Stále není jasné, jak to v budoucnu bude


I když Huawei dostane odložení na dalších 6 měsíců, nemění to nic na skutečnosti, že žádné ze svých nových zařízení nemůže využívat služby Google Play. Série Mate 30 bude i nadále bojovat na mezinárodní úrovni bez podpory Googlu a v tomto ohledu zatím nevidíme žádné jiné řešení.

Přestože americký ministr obchodu Wilbur Ross uvedl, že americká vláda začne vydávat licence společnostem U.S na obchodování s Huawei. Tak zatím o tom nepodal žádné oficiální prohlášení a musíme ještě dále vytrvat. Vzhledem k tomu, že obchodní válka mezi USA a Čínou stále pokračuje, je potřeba doufat, že Huawei v dohledné době nedostane další ránu.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.