Huawei nemá žádný alternativní operační systém kromě „Androidu“

Vrcholní představitelé již popírá existenci „alternativy Androidu“ a nové prohlášení zakladatele společnosti ukazuje, že se společnost ve svých smartphonech plně spoléhá na Android.

Huawei Android

Zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei, Ren Zhengfei, v rozhovoru pro YahooFinance uvedl, že Huawei za tu dobu přesunul své dodavatelské řetězce na zdroje z jiných než od amerických výrobců čipů. Ale bohužel nemá žádný alternativní operační systém, na který by se mohl obráti. Kdyby vláda USA zakázala přístup k Androidu společnosti Google.

Řekl také, že společnost upřednostňuje vývoj svého operačního systému Hongmeng, který je navržen speciálně pro použití v Internetu věcí, jako jsou inteligentní televizory, umělá inteligence a autonomní řízení.

„Budeme se soustředit jen na vývoj vlastních smartphonů, pokud Android již nebude možné používat. Vrhneme se na vývoj vlastního systému, ale teď ho neplánujeme.“ řekl Ren.Huawei Mate 20 X 5G je naplánován na začátek tohoto měsíce v Číně, Mate 30 ve čtvrtém čtvrtletí a skládací telefon Mate X v někde kolem Q3 tohoto roku, ale Ren řekl, že některý z těchto startů může být zpožděn, pokud zařízení nebudou podporována systémem Android.

„Diskutujeme o této otázce, ale právě teď máme pouze plán A, který připraví uvedení našich nových produktů na trh s Androidem,“ řekl.

Americké obchodní oddělení přidalo Huawei do obchodní černé listiny v květnu, což znamenalo zákaz obchodu a podnikání s americkými firmami, mezitím, Google poskytl 90 dnů odklad pokračovat v poskytování služeb svým stávajícím uživatelům, stejně jako možnost používání Android a jeho aktualizací softwaru.V březnu, před začleněním Huawei do seznamu subjektů, uvedl generální ředitel společnosti Consumer Business Group Yu Chengdong, že společnost připravila svůj operační systém „Plan-B“ pro případ, že by byl systém Android nebo Windows zakázán.

OS byl označen jako „Hongmeng“ a zprávy také naznačují, že společnost určitě buduje něco pro smartphony. I v registracích duševního vlastnictví bylo uvedeno, že se jedná o systém do smartphonu. Nevím, proč to teď najednou všichni popírají. Je to z důvodu obnovení služeb Android nebo je zatím něco jiného?

Co si myslíte o této situaci kolem Huawei Vy?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.