Huawei nemá žádný plán B: Ark OS není skutečná alternativa pro Android

 Hlavním tématem Huawei a sankcí americké vlády je, jak dlouho to všechno ještě potrvá. Protože stále není jasné, jak a kdy bude uvolněna možnost nákupů ze strany USA. To platí i pro operační systém Android. Protože i přes všechny zprávy o alternativě ze strany Huawei čili systému Hongmeng nebo Ark OS: Huawei ať chce nebo ne, musí zůstat s Androidem.

HongMeng OS

Rychlejší, lepší, efektivnější?
V minulých dnech a týdnech, byly různé zprávy, které se zabývají alternativou Huawei k Androidu.  Bylo tedy řečeno, že operační systém vyvinutý samotným čínským výrobcem je více než jen náhradou za dříve používaný Android. Přesně před týdnem bylo dokonce řečeno, že Ark OS by měl být mnohem rychlejší než Android. Podle Ren Zhengfei je operační systém až o 60 procent rychlejší než mobilní operační systém Google a efektivnější než iOS, řekl zakladatel Huawei sebevědomě.

Má to ale jedno velké ALE: Protože manažer Huawei Liang Hua řekl, podle PocketNow, že Hongmeng / Ark OS nebyl původně určen pro smartphony a původně ani není. Protože operační systém byl vyvinut pro IoT zařízení a měl by tak i nadále zůstat. Toto zaměření na „Internet věcí“ také vysvětluje nízkou latenci, protože v oblasti internetu věcí je poměrně snadné implementovat rychlé operační systémy.

„Chcete zůstat s Androidem“
Podle Liang Hua, je v současné době bezpečné zůstat u Androidu, a postupně dále rozvíjet Hongmeng OS jako varianta pro mobilní telefony. „Pokud jde o smartphony, nadále použijeme Android jako první volbu, a to jak v operačním systému, tak v ekosystému.“

Z prohlášení manažera Huawei je tedy zcela jasné, že společnost v tuto chvíli nemá skutečný plán B a potřebuje ukončit obchodní omezení – bez hmatatelné alternativy Androidu je i sebelepší smartphone v prodejích více než ohrožený.

Autor:Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.