Huawei odhaduje, že letos prodá 270 milionů smartphonů

Očekává se, že obchodní omezení uvalené ze strany USA na Huawei zasáhnou dodávky smartphonů společnosti pro nadcházející čtvrtletí. Ale jak uvádí Ren Zhengfei, zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei, společnost bude v roce 2019 stále dodávat obrovskou část smartphonu. Mnohem větší část, než se doposud očekávalo.

Huawei P30 Pro

Podle Ren odhaduje, že letos bude prodáno 270 milionů telefonů, což je vyšší než cíl, který společnost původně vydala, než bude přidán do Seznamu subjektů. Tento objem zásilek je ve skutečnosti vyšší než předchozí odhady společnosti, které uvedl v rozhovoru pro YahooFinance.

V květnu, americké obchodní oddělení přidalo Huawei do černé listiny obchodu, který zablokoval přístup společnosti k nákupům amerických technologií. Bylo to odůvodněno tím, že čínský technologický gigant je hrozbou pro národní bezpečnostní.

Ren rovněž zopakovala svůj odhad zmenšení příjmů ve výši 30 miliard dolarů za rok, protože společnost nebyla „plně připravena na to, že byla přidána do seznamu subjektů“.

Minulý měsíc oznámil prezident divize produktů Huawei, He Gang, 30. května 2019, že globální přeprava mobilních telefonů Huawei přesáhla 100 milionů kusů.

Co se týče rekordů, Huawei v prvním čtvrtletí roku 2019 získal obrovský nárůst svých čtvrtletních zásilek a do konce roku 2018 dodal přibližně 200 milionů kusů.Analytik společnosti Tianfeng International v poslední zprávě nedávno poukázal na to, že dodavatelský řetězec mobilních telefonů Huawei nedávno revidoval svou druhou polovinu roku 2019. V roce 2019 se očekává, že dodávky dosáhnou 260 milionů kusů. Ale nakonec tomu může být i o pár milionů více.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.