Huawei opět začíná hovořit o prodeji technologie 5G americkým společnostem

Huawei zahájilo rozhovory s některými americkými telekomunikačními společnostmi v raném stádiu o udělování licencí na jejich pátou generaci síťové technologie.

Podle agentury Reuters Vincent Pang, senior viceprezident a ředitel představenstva společnosti, uvedl, že některé firmy projevily zájem o dlouhodobý obchod nebo jednorázový převod, přičemž společnosti odmítly jmenovat.„Nějaké společnosti s námi jednají, ale cesta ke skutečnému dokončení případné objednávky by trvala příliš dlouho,“ vysvětlil Pang na návštěvě Washingtonu tento týden. „Projevili zájem,“ dodal a řekl, že rozhovory jsou staré jen pár týdnů a ještě nejsou na podrobné úrovni.

Minulý měsíc, zakladatel a generální ředitel Huawei, Ren Zhengfei přišel s touto nabídkou, což umožnilo licencovat její technologii s jednorázovým poplatkem, včetně přístupu k 5G patentu Huawei, licencím, kódu a podpoře.

V současné době neexistují poskytovatelé 5G pocházející z USA a evropští soupeři společnosti Huawei, včetně společností Ericsson a Nokia jsou vícenásobně dražší.

Peng odmítl předpovědět jakékoli podepsání dohody. Varoval však, že po převodu technologie z Huawei musí společnosti investovat obrovské množství peněz, které jsou potřebné pro další zdokonalování technologie.

USA tvrdily, že síťové vybavení Huawei není bezpečné a představuje hrozbu pro národní bezpečnost. USA také zakázaly společnosti prodávat její vybavení a tlačila na spojence, aby měli k problému stejný postoj. V reakci na to Huawei tvrdí, že tvrzení USA jsou nepravdivá a jejich vybavení je bezpečné. K dnešnímu dni USA nedoložilo jediný důkaz o případné možnosti špionáže, díky technologiím 5G.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.