Huawei ovládne v roce 2020 50% čínského trhu chytrých telefonů, modely 5G dosáhnou 100 milionů kusů

Uprostřed amerických omezení se tržní podíl Huawei v Číně stále rychle zvyšuje a analytik odvětví říká, že rekordní růst společnosti se posune ještě příští rok ve své domovské zemi a celosvětově.

Honor 10 Lite

Podle analytika Ting International Securities Ming-Chi Kuo očekává Huawei v roce 2019 dodání 230 milionů smartphonů (dříve se myslelo, že 260 milionů) a podobné dodávky se očekávají v roce 2020. Analytici rovněž uvedli, že podíl smartphonu Huawei v Číně bude zvýšení z 35-40% v roce 2019 na 45-50% v roce 2020.

„V důsledku problému s certifikací Android však bude mít vliv na výkonnost globálního trhu Huawei a prodej může klesnout. Společnost Huawei proto přijala nové strategie ke snížení těchto rizik, “vysvětlil Kuo.


Kuo uvedl, že Huawei pravděpodobně zvýší svůj podíl na zahraničních trzích prostřednictvím zvýšení propagace a v Číně zavedením dalších 5G produktů. Společnost Kuo předpověděla, že dodávka smartphonu Huawei 5G by mohla v roce 2020 dosáhnout přibližně 100 milionů kusů.

Podle zprávy společnosti Canalys získala Huawei meziroční růst o 31% díky přepravě 37,3 milionu kusů ve srovnání s 28,5 milionu kusů dodávaných ve stejném období loňského roku s tržním podílem 27,6.

„Přidání společnosti Huawei na seznam amerických entit způsobilo zámořskou nejistotu, ale v Číně si udržovala nohu na plynu a prodej stále stoupá,“ uvedla analytička Canalys Mo Jia.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.