Huawei oznamuje novou strategii prodeje čipů, rozvoje architektury, zvýšení investic a mnohem více

18. září společnost Huawei spustila cluster Atlas 900 AI a také oznámila novou strategii pro vývoj ve světě výpočetní techniky AI.„Budoucnost práce s počítači je obrovský trh v hodnotě více než dvou bilionů amerických dolarů,“ řekl Ken Hu, místopředseda Huawei.

Huawei odhaduje, že v příštích pěti letech se statistické výpočty stanou hlavním proudem a AI computing bude představovat více než 80% veškerého výpočetního výkonu používaného po celém světě.

Aby se společnost Huawei dostala na trh AI Computing, uvedla, že se řídí těmito klíčovými body.
    Huawei bude pokračovat ve výzkumu, vývoji a investování do svého programu architektury procesorů, jako je architektura Da Vinci.
    Huawei zvýší svou investici do všech druhů procesorů, jako je Kunpeng pro univerzální výpočetní techniku, Ascened procesory pro AI, Kirin procesory pro inteligentní mobilní zařízení a Honghu procesory pro inteligentní obrazovky.
    Společnost nebude prodávat své procesory přímo. Místo toho bude poskytovat svým zákazníkům ve formě cloudových služeb a svým partnerům ve formě komponentů, aby zvýšila podporu integrovaných čipových řešení.
    Aby Huawei vybudoval svůj otevřený ekosystém, investuje do svého vývojového programu 1,5 miliardy dolarů na podporu pěti milionů vývojářů, v současné době má 1,3 milionu vývojářů a 14 000 nezávislých dodavatelů softwaru po celém světě.
„Budeme nadále investovat do strategie, která se zaměřuje na čtyři klíčové oblasti. Posuneme hranice architektury, investujeme do procesorů pro všechna zařízení, udržujeme jasné obchodní hranice a budujeme otevřený ekosystém, “řekl Hu.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.