Huawei oznamuje výsledky za Q3 2019 a výsledky jsou nečekané!

Podle poslední zprávy agentury Reuters, Huawei zaznamenala nárůst svých příjmů. Čínský technický gigant zaznamenal nárůst výnosů na 165,29 miliard juanů (23,28 miliard USD) ve třetím čtvrtletí končícím 30. září. Je třeba poznamenat, že odhad provedl agentura Reuters na základě předchozích prohlášení společnosti Huawei.

Společnost uvedla, že letos dodala na trh 185 milionů smartphonů. Na základě předchozích prohlášení a odhadů společnosti z průzkumu trhu Strategy Analytics to naznačuje 29% nárůst dodávek smartphonů ve třetím čtvrtletí. Což jsou na situaci kolem Huawei velmi krásná čísla.

Přesto ale růst ve třetím čtvrtletí zpomalil z 39% nárůstu, který společnost vykázala v prvním čtvrtletí. Společnost Huawei neoznámila svůj finanční výsledek za druhé čtvrtletí, ale naznačila, že v první polovině roku vzrostly tržby o 23,2%.

Huawei Store

„Náš neustálý silný růst ve třetím čtvrtletí ukazuje důvěru našich zákazníků v Huawei, naše technologie a služby, a to i přes jednání a nepodložená obvinění některých národních vlád proti nám,“ řekl mluvčí Huawei Joe Kelly agentuře Reuters.

Huawei byla využita jen jako rukojmí mezi USA a Čínou. Vláda USA prohlašuje, že Huawei představuje riziko národní bezpečnosti, protože Peking může své vybavení použít ke špionáži a umístil jej na seznam subjektů, který brání americkým firmám v prodeji technologie Huawei. Společnost Huawei opakovaně popírala, že její produkty představují bezpečnostní hrozbu. Obchody firmy byly samozřejmě ve druhém čtvrtletí ovlivněny zákazem obchodu v USA, ale propagace a vlastenecké nákupy poháněly prodej chytrých telefonů společnosti Huawei v Číně. To je zodpovědné za nárůst prodeje a pomohlo mu to více než vyrovnat propad dodávek na světovém trhu.

Huawei Logo

S tímto druhem podpory jistě USA nepočítalo a čekalo, že Huawei postihne strmější pád dolu. Tím by hned mělo lepší půdu pro vyjednávání na lepší obchodní podmínky z Čínou. A mohlo by Čínu více tlačit do kouta.

Autor: Lukáš

Zdroj:Reuters

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.