Huawei P40 má potvrzené datum představení

Podle nové zprávy je potvrzeno, že Huawei P40 bude vydáno na konci března 2020. Zprávy dorazily poté, co Richard Yu, generální ředitel divize spotřebitelských produktů společnosti, uvedl nadcházející datum vydání smartphonů v rozhovoru s francouzským tiskem v čínské Shenzhen.

Vedoucí pracovník uvedl, že Huawei P40 bude spuštěn na konci března během akce, která se bude konat v Paříži. Yu také zmínil, že P40 bude „těžit“ z nového „nikdy neviditelného“ designu a vylepšených fotografických schopností a lepšího výkonu.

Huawei P40 a Huawei P40 Pro

Huawei P40 bude nástupcem chytrých telefonů Huawei P30 a P30 Pro, které vyšly na začátku tohoto roku. Kromě toho bude uváděn na trh prostřednictvím všech klasických distributorských kanálů, operátorů a prodejců. Generální ředitel také zmínil, že zařízení bude provozovat domovské rozhraní EMUI založené na systému Android 10, což je vlastní nástavba společnosti.

To znamená, že proprietární operační systém HarmonyOS (Hongmeng OS v Číně) společnosti Huawei nebude na telefonu zřejmě uveden.

Concept Huawei P40

V rozhovoru Richard Yu uvedl, že zařízení bude provozovat mobilní služby Huawei. Tato služba je v podstatě platformou pro aplikace / software, která je podobná obchodu Google Play Play. Pokud zařízení uspěje, bude Huawei schopna přilákat do svého aplikačního ekosystému velké množství vývojářů (těch, kteří obecně cílí na API Google).

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.