Huawei P40, P40 Pro naplánován globálně v roce 2020

Huawei debutovalo v září s vlajkovými telefony Mate 30 a Mate 30 Pro. Tyto telefony řady Mate 30 doposud nenarazily na trhy mimo Čínu, protože neobsahují Google Mobile Services (GMS), a to kvůli zákazu obchodu Huawei v USA. Z nové zprávy The Information však vyplývá, že Huawei uvolní smartphony Huawei P40 a P40 Pro na globálních trzích v roce 2020.

V Číně chytré telefony Android i tak, neobsahují aplikace Google. Situace se však mimo Čínu zcela liší, protože všechna zařízení s Androidem jsou vybavena GMS. Americký zákaz obchodu byl prodloužen o 90 dní. Toto uspořádání umožňuje Huawei spolupracovat s firmami v USA s určitými omezeními. Společnost Huawei musí ještě obdržet zelený signál o poskytování svých budoucích telefonů se systémem Android pomocí GMS.

Huawei

Pokud společnost pracuje na globálním vydání Huawei P40 a P40 Pro, může existovat možnost, že zákaz skončí do doby, než se na světové trhy dostane řada P40. Pokud k tomu dojde, může společnost Google vydat certifikace CMS pro nadcházející zařízení Huawei.

Další věcí, kterou může Huawei udělat, je uvedení P40 a P40 Pro na světových trzích s vlastní Huawei Mobile Services (HMS) jako náhradou za GMS. HMS však nedovolí přístup k Gmailu, Fotkám Google, Disku Google atd. Společnost Huawei může vyvíjet své vlastní aplikace nebo spolupracovat s firmami třetích stran za účelem vytváření aplikací, které mohou fungovat podobně jako aplikace v systému GMS. Huawei však bude čelit skličujícímu úkolu připravit HMS se všemi požadovanými protějšky GMS.

Huawei nedávno vydalo Honor 9X na světových trzích poté, co vstoupil v platnost americký zákaz obchodu. Zařízení je ještě vybaveno balíčkem GMS. Bylo to umožněno díky rebrandingu stávajícího telefonu Huawei P Smart Z jako Honor 9X. P Smart Z debutoval před uvalením zákazu na Huawei. Když Google certifikuje zařízení podporující GMS, licence je připojena k poskytovateli služeb a číslo modelu zařízení pro konkrétní oblast. Certifikace vyžaduje, aby zařízení podléhalo určitým testům, jako je Smlouva o distribuci mobilních aplikací (MADA), Testovací sada pro kompatibilitu Android (CTS), Testovací sada pro mobilní služby Google (GTS) a Testovací sada pro dodavatele (VTS), která se týká hlavně verze operačního systému Android a hardware, kterým je vybaven. Google se stará pouze o to, zda hardware a software zařízení splňuje požadavky GMS. To znamená, že OEM smartphonu může změnit ty hardwarové komponenty, které jsou testovány během licencování GMS, aniž by o tom informoval společnost Google. Taková zařízení mohou mít odlišnou vnější konstrukci.

HMS

Tato strategie umožnila společnosti Huawei využívat stejnou licenci pro Honor 9X, protože původně byla udělena pro P Smart Z. Proto společnost mohla spustit Honor 9X s jiným vzhledem a specifikacemi než P Smart Z s GMS na palubě. Oba telefony mají shodné specifikace a jediný hlavní rozdíl spočívá v tom, že Honor 9X má lepší zadní kamery. Společnost Huawei může používat tuto strategii s telefony Huawei P40 a P40 Pro. Pokud by zákaz obchodu pokračoval, čínská firma by mohla získat „nové“ licence GMS pro řadu P40. Proto může, používat licenci GMS pro Huawei P30 a P30 Pro ke spuštění nových telefonů jako P40 a P40 Pro spolu s aplikacemi Google. Tím společnost neporuší zákaz obchodu.

Tím pádem ale nastává otázka, zda bude o takové zařízení mít někdo zájem. Kdo by si jako svojí vlajkovou loď koupil „recyklovaný“ telefon, se starším procesorem?

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.