Huawei P40 Pro nebude mít grafenovou baterii

Nedávno jsem hlásil, že Huawei možná plánuje použití grafenové baterie pro své nadcházející Huawei P40 Pro. Jednalo by se o zajímavou změnu oproti standardním lithium-iontovým bateriím, které všechny společnosti již používají.

Schéma grafenu


Oficiální účet společnosti Huawei France na Twitteru nedávno zveřejnil informace o grafenových bateriích. Tweet výslovně tvrdil, že další vlajkovou lodí Huawei, konkrétně P40 Pro, přijde s grafenovou baterií nové generace. Lidé rychle poukazovali na to, že technologie zmíněná v příspěvku by byla v současné době v podstatě nemožná. Ne příliš brzy poté, co společnost sama odhalila toto prohlášení, se opravila s tím, že série P40 nebude mít grafenovou baterii.

Společnost dokonce pokračovala a tvrdila, že bychom neměli očekávat grafen v zařízeních Huawei.

Pro ty, kteří to nevědí, je grafen revolučním materiálem, který slibuje výrazně rychlejší nabíjení a velmi vysokou výdrž baterie, což znamená, že můžete nabíjet baterii mnohokrát rychleji než běžné lithium-iontové baterie. Baterie vyrobené z grafenu zaberou také méně místa ve smartphonu, než běžné baterie.

Možnost, že Huawei použije tedy grafenovou baterii u nadcházejícího Huawei P40 Pro nebo jakéhokoli smartphonu je tedy zatím velmi nízká. Prominentní uživatel twitteru @IceUniverse, který je dobře známý svými úniky informací o chytrých telefonech Samsung, zesměšňoval spekulace tím, že řekl, že tato technologie je v současné době „nepoužitelná“.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.