Huawei P40 Pro přijde s monstrózním 10x optickým zoomem

Huawei je prvním výrobcem chytrých telefonů, který používá teleobjektiv periskopu k umožnění bezprecedentního optického zoomu, a očekává se, že tento objektiv bude příští rok dodáván do více smartphonů Huawei, říká analytik.

Podle informací přicházejících z Ming-Chi Kuo, analytik společnosti TF International Security přicházející mobilní telefony Huawei vybavené teleobjektivy s periskopem v roce 2020 půjde strmě vzhůru.

Concept Huawei P40


Nadcházející Huawei P40 Pro bude používat nově navržený 8MP periskopový teleobjektiv s clonou F 4.0, díky čemuž bude první smartphone P40 Pro Huawei přicházet s 10násobným optickým zoomem.

Nová periskopová čočka zahrnuje jak hranolovou, tak zrcadlovou strukturu jako klíčové vylepšení specifikace optického zoomu. Oproti tomu P30 Pro přichází pouze s hranolovým objektivem, ale periskopový objektiv P40 Pro přijme 2 zrcadla a rozšířené zorné pole, aby dosáhl 10x optického zoomu.

Předpokládá se, že Huawei bude také používat 5x optický periskopový objektiv v jiných chytrých telefonech, včetně Huawei P40, špičkových telefonů Nova, špičkových telefonů Honor a špičkových telefonů Mate.

Záznam objednávek ukazuje, že Huawei, první zásilka 10X periskopového zoomu je zaměřena na přibližně 9 milionů kusů a 5X periskopového zoomu přibližně 28 milionů kusů. Celkový počet periskopových čoček dosahuje v roce 2020 37 milionů ve srovnání s 9 miliony v roce 2019.

Souhrn informacíAnalytik uvedl, že chytrý telefon řady Huawei P40 začne od 4 000 do 5 000 juanů (570 až 713 $), což se zdá být výchozí cenou pro standardní verzi.

Huawei P30 Pro je v současné době jediným chytrým telefonem Huawei, který přichází s periskopovou kamerou a s upgradem na 10x, může Huawei P40 Pro vytvářet více detailů než jeho předchůdce.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.