Huawei plánuje do roku 2020 dodávat přes 2 miliony 5G základnových stanic

Ren Zhengfei zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei, nedávno sdělil v rozhovoru pro Sky News , že společnost plánuje v příštích dvou letech prodat více než 2 miliony základnových stanic pro 5G, a to i přes americký zákaz.

Zakladatel také odsuzuje Huawei přidáním do amerického seznamu subjektů, kterým není umožněno plnohodnotně obchodovat. Všem je jasné, že nás Huawei využívá jako rukojmí, uvedl Ren.

„Nejprve si uvědomte, že přidání nás do seznamu entit nebylo fér. Huawei neudělal nic špatného, ​​ale je stále zařazen na tento seznam. Umístění na seznam na nás neměl tolik dopadů, než se původně očekávalo.

V červnu, během MWC v Šanghaji 2019. Huawei oznámilo, že dosud získala 50 5G obchodních kontraktů a dodala více než 150 000 základních stanic. Do tohoto roku se navíc očekává, že dodá více než 500 000 základnových stanic.


„V srpnu a září budeme podrobeni mírnému zpomalení, než budeme moci tyto nové verze stanic hromadně vyrábět. Během tohoto období tedy můžeme vyrábět pouze asi 5 000 základních stanic každý měsíc. Poté budeme moci letos vyrobit 600 000 základnových stanic 5G a příští rok nejméně 1,5 milionu. To znamená, že se nemusíme spoléhat na americké společnosti, pokud jde o přežití v této oblasti, “vysvětlil.

Huawei bude i nadále nakupovat americké technologie, dokud to bude možné, protože podle Huawei již některé společnosti znovu zahájily prodej společnosti v rozsahu podle amerických zákonů a velikosti našich objednávek, dodal Ren.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.