Huawei plánuje přesunout americké výzkumné a vývojové středisko do Kanady

Zakladatel společnosti Huawei Ren Zhengfei uvedl, že společnost plánuje přesunout své výzkumné a vývojové centrum z USA do Kanady. Americké rameno výzkumu a vývoje společnosti je známé jako Futurewei.

Huawei vs. USA

Tento krok také povede k tomu, že čínský technologický gigant bude vyrábět některé ze svých mobilních sítí mimo Čínu. Tento krok je bezpochyby osvobozen od zvědavých očí amerických úřadů. Vzpomínáme na případy přesměrování balíků a otevírání balíků během přepravy z Číny do amerického vývojového centra. Může jít také o to, aby kanadská vláda propustila hlavní finanční ředitelku Huawei a dceru zakladatele, Meng Wanzhou, která byla držena v domácím vězení v Kanadě a čeká na soudní rozhodnutí, zda by měla být vydána do USA nebo ne.

Huawei je velmi známá firma, u které se ví, že investuje nemalé peníze do výzkumu a vývoje. V loňském roce společnost investovala do výzkumu a vývoje technologií 15,3 miliardy dolarů, což je jedna z pěti největších společností, které investují do výzkumu. Ředitel a děkan Huawei Institutu pro strategický výzkum Xu Wenwei již dříve odhalil, že firma v současné době má na celém světě více než 80 000 zaměstnanců v oblasti výzkumu a vývoje, což představuje asi 45% celkové pracovní síly.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.