Huawei plánuje v Šanghaji vybudovat výzkumné a vývojové středisko ve výši 1,4 miliardy USD

Společnost Huawei plánuje investovat 10 miliard juanů (1,4 miliardy USD) do nového výzkumného a vývojového centra v čínské Šanghaji, aby posílila technické vynálezy a snížila závislost na amerických technologických společnostech.

Společnost Huawei

Toto nové středisko, které má být založeno v okrese Qingpu v Šanghaji, se zaměřuje na výzkum a vývoj v oborech, jako jsou čipy pro různá zařízení, bezdrátové sítě a internet věcí (IoT), informoval SCMP.

Celé zařízení se rozkládá na ploše jednoho čtverečního kilometru asi 130 fotbalových hřišť a bude v něm ubytováno 30 000 až 40 000 zaměstnanců Huawei. S tímto přírůstkem má nyní největší světový výrobce telekomunikačních zařízení 36 společných inovačních center a 14 výzkumných a vývojových ústavů po celém světě.

Podle zdroje byl tento krok učiněn k výrobě více samostatných technologií, spíše než k čekání na technologii z USA.

Během vyhlášení výsledků H1 Business v tomto roce oznámila společnost Huawei v roce 2019 celkovou investici 120 miliard juanů (17,4 miliard USD) do výzkumu a vývoje, což je investice, která má být použita pro umělou inteligenci (AI), robotiku, 5G a čipy.

V loňském roce více než 80 000 zaměstnanců, zhruba 45 procent z celkové pracovní síly zapojené do výzkumu a vývoje, se 101,5 miliardami juanů z celkových investic, což představuje 14,1% z celkových investic společnosti v loňském roce.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.