Huawei plánuje ztrojnásobit své pracovníky výzkumu a vývoje v Rusku

Huawei provozuje dvě výzkumná střediska v Rusku a podle nové zprávy se společnost rozhodla v příštích šesti letech rozšířit své pracovníky pro výzkum a vývoj v zemi.

Výzkumná centra Huawei v Moskvě a v Sait Petersburgu mají 500 lidí, ale očekává se, že do konce roku 2019 přidá 500 nových vědců a do roku 2025 dalších 1000, uvedl Sputniknews.

Očekává se, že tyto nové nábory pomohou společnosti získat podporu ruských vědeckých komunit a univerzit včetně výzkumných středisek.

Poslední krok je přírůstkem úsilí společnosti Huawei o získání větší konkurenceschopnosti na globálním trhu a o vývoj samostatných technologií, spíše než o čekání na technologii z USA.

Během oznámení letošního H1 Business výsledku oznámila společnost Huawei v roce 2019 celkovou investici 120 miliard juanů (17,4 miliard USD) do výzkumu a vývoje, což je investice, která se použije pro umělou inteligenci (AI), robotiku, 5G a čipy.

Si Ťin-pching a Vladimir PutinV loňském roce více než 80 000 zaměstnanců. Asi 45 procent z celkové pracovní síly zapojené do výzkumu a vývoje se 101,5 miliardami juanů celkové investice. Což představuje 14,1% celkové investice společnosti v loňském roce.

Autor: Lukáš

Zdroj: Sputniknews

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.