Huawei podal nejvíce patentů za rok 2018, to ale není vše!

Budete překvapeni, když vám řeknu, že Huawei podal v roce 2018 nejvíce mezinárodních patentových přihlášek? V loňském roce podalo 5 405 patentových přihlášek, což bylo dvakrát tolik, než Mitsubishi Electric a Intel, které se umístily na druhém a třetím místě v seznamu. To vám však neříká celý příběh, nebo alespoň to je to, co zjistil Patent Result, výzkumná společnost založená v Tokiu.

Podle analýzy kvality patentů podaných nejlepšími přihlašovateli v roce 2018 nebyly patentové přihlášky Huawei zcela inovativní. Podle analýzy patentového výsledku může být pouze 21% patentů podaných Huawei klasifikováno jako „vysoce inovativní“. Pro srovnání, společnosti Intel a Qualcomm, které jsou v seznamu na třetím a čtvrtém místě v seznamu, měly pod svým jménem 32% „vysoce inovativních“ patentů.Ještě zajímavější je, že přínos severoamerických talentů při podávání těchto vysoce kvalitních patentů je poměrně vysoký. Výsledek patentu zjistil, že z 30 nejlepších inženýrů společnosti Huawei bylo 17 z nich přijato od zahraničních společností, většina ze severoamerických. Jejich výzkum tedy ukazuje, že talenty pocházející od společností jako Motorola a dalších IT gigantů (všimněte si, že Motorola, která patří pod Lenovo je nyní čínskou společností) napomáhá Huawei v oblasti výzkumu a vývoje.

Dalším důležitým bodem zdůrazněným jejich výzkumem je agresivní nákup patentů společnosti Huawei. Telekomunikační gigant údajně nakoupil kolem 500 patentů od zahraničních společností, z nichž 250 bylo od amerických společností. Tyto nákupy mají významný dopad na patentové portfolio společnosti, protože představují téměř 67% jejích „kvalitních“ patentů. Zpráva dodává, že IBM a Yahoo prodaly velké množství patentů společnosti Huawei, 40 a 37.

HuaweiPřipomeňme si, že v červenci američtí senátoři představili návrh zákona, který má Huawei zablokovat v nákupu nebo prodeji amerických patentů. Vzhledem k tomu, že zahraniční patenty tvoří důležitou součást portfolia patentů společnosti, mohl by tento krok znamenat ránu technologickému pokroku společnosti Huawei. Návrh zákona v podstatě chce blokovat společnosti uvedené na jeho obchodní černé listině v nákupu, prodeji nebo exkluzivním licencování amerických patentů. Rovněž by to vládě dalo pravomoc učinit krok v jakémkoli vnitrostátním případě týkajícím se porušení patentu.

Nakonec stojí za to dodat, že technologické společnosti jsou obecně agresivní, pokud jde o posílení jejich patentového portfolia. Samsung byl na druhém místě v seznamu většiny patentů USA udělených v roce 2018. Apple obsadil jedenácté místo, zatímco Huawei byl na devatenáctém místě na seznamu.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.