Huawei podniká právní kroky proti WSJ za šíření falešných zpráv o pomoci africké vládě

14. srpna Wall Street Journal (WSJ) informoval, že Huawei pomáhá africkým vládám špehovat politické odpůrce. A telekomunikační gigant tato obvinění popřel a podnikl právní kroky proti deníku.WSJ původně tvrdil, že zaměstnanci Huawei pomohli ugandským a zambijským vládám špehovat politické odpůrce pomocí buněčných dat ke sledování jejich polohy a přístupu k šifrovaným komunikacím a datům ze sociálních médií.

Za zmínku stojí, že zpráva nenalezla důkazy špionážní činnosti čínské vlády v Africe ani jejím jménem. V technologii Huawei také nenašel žádné jedinečné funkce, které by umožňovaly špionážní aktivitu.

Aby společnost Huawei podnikla kroky proti deníku, zaslala WSJ právní dopis, ve kterém společnost projevila své zklamání ze zprávy a uvedla, že jejich získané informace jsou zcela nepravdivé a zavádějící.Telekomunikace se obávaly, že při zveřejnění těchto nepravdivých prohlášení došlo a bude i nadále poškozovat reputaci a obchodní zájem společnosti Huawei na celém světě. V tomto ohledu si proto vyhrazuje všechna práva a nároky a bude hájit své chování a pověst.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.