Huawei pokračuje ve výrobě smartphonů. Výrobní kapacita společnosti byla obnovena

Huawei výrobce smartphonů
Sídlo společnosti Huawei / Zdroj fotografie: depositphotos

Obchod se smartphony Huawei v posledních dvou letech ze známých důvodů klesá. Nabídka společnosti nedokázala držet krok s poptávkou na trhu. Situace se však v poslední době změnila. Yu Chengdong dříve uvedl, že se výrobní kapacita Huawei opět vrátila do normálu. Dodavatelé nyní také odhalili, že kapacita výroby mobilních telefonů Huawei byla obnovena. Podle zpráv partner dodavatelského řetězce společnosti Huawei Guanghong Technology na interaktivní platformě pro investory uvedl, že výrobní kapacita mobilních telefonů Huawei byla vrácena do původního stavu.

Společnost vždy spolupracovala s Huawei v různých aspektech. Technologie Guanghong poskytuje společnosti Huawei výrobní služby pro vícerozměrné produkty, jako jsou mobilní telefony, tablety, chytrá nositelná zařízení, síťové terminály, zabezpečení a počítače.

27. dubna, před uvedením skládacího smartphonu Huawei Mate Xs 2, výkonný ředitel Huawei, výkonný ředitel terminálu BG a výkonný ředitel BU pro řešení chytrých automobilů Yu Chengdong ve videu uvedl: „Dodávka mobilních telefonů Huawei se výrazně zlepšila. Loni bylo naše zásobování mobilními telefony velmi obtížné. V letošním roce se nám začaly vracet výrobní kapacity, takže každý, kdo si chce koupit produkty Huawei, si je může pohodlně zakoupit. To je ta největší dobrá zpráva.“

Huawei utratil 22 miliard dolarů za výzkum a vývoj smartphonů v roce 2021, aby se vypořádal s americkými sankcemi

Jen málo společností si může dovolit investovat do překonání amerických sankcí v takovém rozsahu, jaký si může dovolit Huawei. Jeden z největších čínských technologických gigantů musel v roce 2021 utratit 22,1 miliardy dolarů za výzkum a vývoj. To je výrazně více než většina společností po celém světě. Huawei prostě neměl v rámci amerických sankcí jinou možnost.

Za posledních pět let Huawei téměř zdvojnásobil své investice do výzkumu a vývoje smartphonů, což představuje 22,4 % jeho příjmů v roce 2021 – téměř dvakrát více než utratil Amazon nebo Alphabet, a třikrát více než utratil Apple. Podle Bloombergu si pouze společnost Meta dovolila utratit 20,9 % svých příjmů na podobné účely. Rostoucí náklady demonstrují odhodlání Huawei přežít za každou cenu vývojem vlastních čipů. Vyvíjí také síťová zařízení, a dokonce i chytré telefony uprostřed sankcí bez americké technologie. Omezení vůči společnosti platí od roku 2019, kdy ji Washington obvinil z ohrožení národní bezpečnosti USA. Kvůli sankcím klesly příjmy Huawei v roce 2021 zhruba o třetinu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.