Huawei pracuje na 6G, ale stále je to běh na 10 let

Jak jistě víte, Huawei je jedničkou ve vývoji a prodeji 5G technologií po celém světě. A společnost již začala svůj výzkum a vývoj mimo síť 5G. Už zhruba před měsícem jsem zde psal článek, že Huawei pomalu začíná vyvíjet novou generaci sítí. A nyní se o tom sám rozhovořil zakladatel Huawei Ren Zhenfei.

Nová generace sítíRen Zhenfei, zakladatel a generální ředitel společnosti, řekl, že Huawei zahájil výzkum v oblasti 6G – nástupce mobilní sítě 5G, která se musí ještě komercializovat po celém světě.

„Probíhají paralelní práce na 5G a 6G, na vývoji 6G jsme začali už dávno,“ řekl Ren pro CNBC. Podle oficiálního překladu jeho poznámek řekl, že je to prozatím v „rané fázi“ a před komercializací je ještě „velmi dlouhá cesta“.

Ren Zhenfei však řekl, že tento 6G projekt je stále ještě na minimálně „deset let“ tvrdé práce.

Podobně jako u 5G musí být příští síťová technologie uvedena pod průmyslovými standardy a proces vytváření těchto standardů trvá roky se spoustou diskusí.

Kromě 6G, Huawei v současné době rozšiřuje své 5G podnikání a společnost dosud uzavřela přes 50 5G komerčních smluv v různých zemích a jejich počet stále roste.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.