Huawei představil FreeBuds Pro 2+. Jedná se o nejinovativnější sluchátka tohoto roku?

 Huawei FreeBuds Pro 2+
Zdroj: Huawei

Nelze popřít, že současný trh s bezdrátovými stereofonními zařízeními (True Wireless Stereo, TWS) je dost nevýrazný. Ano, konkurence se zvyšuje, ale téměř žádná značka nepřináší výrazné inovace. No, a právě v tomto směru nastupují Huawei FreeBuds Pro 2+. Jedná se o první sluchátka TWS na světě, která umí měřit srdeční tep a tělesnou teplotu.

Jinými slovy, Huawei integruje dva produkty do jednoho: náramek pro monitorování zdraví a pár sluchátek. Není to však poprvé, co Huawei spojil dva různé produkty do jednoho. Teprve nedávno společnost Huawei vydala hodinky Watch Buds, které kombinují chytré hodinky a sluchátka TWS. A s FreeBuds Pro 2+ pokračuje Huawei ve stejném inovativním přístupu.

 Huawei FreeBuds Pro 2+
Zdroj: Huawei

Huawei FreeBuds Pro 2+ přináší funkce monitorování srdečního tepu a teploty

Společnost Huawei integrovala do sluchátek FreeBuds Pro 2+ snímače srdečního tepu s duálním režimem, díky čemuž sluchátka tuto schopnost získala. Snímač má podporu nepřetržitého monitorování pomocí infračerveného a zeleného světla. Díky oběma z nich mohou sluchátka nabídnout přesnou schopnost monitorování srdečního tepu.

Sluchátka FreeBuds Pro 2+ jsou také vybavena první 3D vícesenzorovou architekturou v oboru. Má inteligentní algoritmus měření teploty a dokáže měřit 3D teplotu s velkou celkovou přesností. Díky snímačům srdečního tepu a teploty vám FreeBuds Pro 2+ umožní získávat zdravotní údaje v reálném čase. Buds TWS mohou dokonce nabídnout upozornění na abnormální srdeční tep, což se jistě bude hodit, pokud na ruce nenosíte žádné chytré hodinky nebo fitness náramky.

 Huawei FreeBuds Pro 2+
Zdroj: Huawei

Prémiová kvalita zvuku

Společnost Huawei se nesoustředila pouze na inovaci sluchátek. Místo toho tým kladl náležitý důraz na zvukové oddělení FreeBuds Pro 2+. A aby vás sluchátka nezklamala svým zvukovým výkonem, spolupracovala společnost Huawei se společností Devialet.

Nicméně uvnitř sluchátek FreeBuds Pro 2+ najdete dvě zvukové jednotky. Každé sluchátko má čtyřmagnetový dynamický měnič a mikropanelový výškový reproduktor. Velikost dynamické jednotky je 11 mm, což je na bud TWS poměrně velké. Přesněji řečeno, ve srovnání s minulou generací buds je měničová síla modelu Pro 2+ o 30 procent vyšší.

 Huawei FreeBuds Pro 2+
Zdroj: Huawei

Ani na výkon basů si nebudete moci stěžovat. Zvuková jednotka dokáže jít až na 14 Hz, takže vám nabídne hluboké a silné basy.

Kromě toho Huawei FreeBuds Pro 2+ ani trochu nešetří na podpoře kodeků. Sluchátka podporují kodeky LDAC a L2HC. Díky výkonu duálního dekódování zvuku ve vysokém rozlišení, Hi-Res a HWA, vám buds mohou nabídnout ten nejpohlcující zážitek z poslechu hudby.

Sluchátka FreeBuds Pro 2+ mají také podporu duálního ekosystému pro přenos zvuku ve vysokém rozlišení. To znamená, že budou fungovat na systémech Android a Harmony OS, přičemž přenosová rychlost dosahuje až 990 kb/s.

Zdroj: Huawei

Aktivní potlačení šumu a zvukové režimy

Pokud jde o ANC, Huawei FreeBuds Pro 2+ využívá stereofonní soustavu tří mikrofonů. Tato soustava dokáže dosáhnout hloubky potlačení šumu až 47 dB. K dispozici je také inteligentní dynamická redukce šumu 2.0. Ta dokáže dynamicky přepínat mezi režimy potlačení šumu vyvážení, hloubky a světla.

Kromě toho jsou pro sluchátka k dispozici tři zvukové režimy: divadlo, koncertní sál a kino. S každým z nich bude váš zážitek z poslechu hudby jiný. Sluchátka FreeBuds Pro 2+ mají také šestiosý výškový senzor, který dokáže dynamicky sledovat pohyby vaší hlavy. To zlepšuje 360stupňový zvukový vjem.

Celkově toho Huawei FreeBuds Pro 2+ nabízí hodně. Za pořízení tohoto inovativního páru sluchátek TWS však nebudete muset příliš utrácet. Buds se začnou prodávat 7. dubna v Číně. Debutovat budou s cenovkou 1499 jüanů, což je asi 219 USD / 4900 CZK. (Cena je pouze přepočet dle kurzu bez DPH a CLA)

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *