Huawei představuje nový notebook s operačním systémem Linux, chystá se Huawei nahradit Windows?

Na události zahájení nových smartphonů, která se konala 4. září v Číně, oznámil Honor dceřiná společnost Huawei. Ryzen edici MagicBook Pro a společnost také oznámila ranou testovací verzi této řady notebooků běžící na operačním systému Linux.

Otázkou tedy je, že společnost skutečně plánuje změnit svůj operační systém pro notebookové produkty z Windows na Linux? Odpověď zní: „Ano, je to vážně možné“.

Honor MagicBook

V květnu americké obchodní oddělení přidalo Huawei do seznamu entit, který čínskému technologickému gigantu zakazuje přístup k technologiím pocházejícím z USA, včetně používání Windows a OS Android, ale stále umožňuje společnosti používat oba systémy po omezenou dobu.

Mezitím může být tento krok proveden jako zcela nový přístup k přechodu z proprietárního Windows na open-source Linux.

Ale i tak společnost nepřeběhla okamžitě od Windows, protože i její nově ohlášená varianta řady Ryzen má na palubě stále operační systémy Windows 10.

Společnost si chce spíše otestovat zákazníky a znát jejich názory, které můžou být pro společnost přínosem, pokud jde o kompletní přechod z Windows na Linux brzy na notebooku Huawei a Honor.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.