Huawei překonal Apple na trhu smartphonů, v roce 2019 se stal také největším domácím výrobcem smartwatch a sluchátek

Richard Yu generální ředitel Huawei, nedávno předpovídal prodeje chytrých telefonů své společnosti na konci roku a dnes na tiskové konferenci v čínské Shenzhenu řekl několik slov o celkovém výkonu Huawei v roce 2019.

Yu řekl, že dodávký chytrých telefonů společnosti Huawei překonala Apple, díky tomu se stal druhým největším výrobcem smartphonů na světě, pokud jde o objem zásilek a zvýšil podíly jako nejlepší čínský výrobce smartphonů. Huawei se také stal největším výrobcem chytrých hodinek a sluchátek na domácím Čínském trhu.

HuaweiDále Richard Yu také zmínil růst Huawei na trhu tabletů, kde se umístil na prvním místě na čínském tabletovém trhu a porazil tak Apple. Na druhou stranu předpovídal, že notebooky společnosti Huawei dokážou dosáhnout na první místo v prodejích, to se však nestalo.

Před několika dny Yu uvedl, že letos v Huawei bude celosvětová dodávka smartphonů 230 milionů kusů, což znamená meziroční nárůst o 12%.

V říjnu společnost Huawei oznámila dodání více než 200 milionů smartphonů, což je o 64 dní dříve než v loňském roce. A podle zpětných záznamů již 30. května společnost překročila hranici 100 milionů prodaných kusů.

HuaweiPodle zprávy o výsledku Canalys Huawei za třetí čtvrtletí obsadilo 40% celkového čínského trhu se smartphony a je jediným výrobcem smartphonů, který v prodejích roste.

Podle údajů zkompilovaných společností Counterpoint v Q3 online prodejů v Číně dosáhl Huawei kolem 26% celkového čínského trhu se smartphony. Huawei se tímto umístil na prvním místě online prodeje, následovaný byl jeho značkou – Honor s 20% .

Yu vyjádřil své názory na americké sankce a řekl, že společnost měla velmi náročný a mimořádný rok. Kromě toho si Huawei zachová svůj rychlý růst a neustálý vývoj.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.